AZS UAM Poznań awansował do Final Four Ekstraligi Futsalu Kobiet. W rewanżu wygrał z AZS Uniwersytet Śląski Katowice 3:1 (pierwszy mecz 2:1). Swój udział w tegorocznej edycji na ćwierćfinałach zakończyły zawodniczki Kotwicy Kórnik, które ponownie przegrały z LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek 3:6 (pierwsze spotkanie 1:4).

Po emocjach związanych z Akademickimi Mistrzostwami Polski, w których triumfowały futsalistki UAM Poznań na kibiców czekał jeszcze jeden ważny mecz – rewanżowy ćwierćfinałowy pojedynek między AZS UAM a AZS UŚ Katowice w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Co ciekawe, tym razem w jednej drużynie zagrały przeciwniczki z finału AMP sprzed dwóch godzin (mistrzynie z UAM-u i wicemistrzynie z AWF-u).

W pierwszej połowie nie padły bramki. Być może było to spowodowane zmęczeniem poznanianek wcześniejszymi meczami, ale były też bardzo nieskuteczne i niedokładne. Dużo lepiej z tym było po przerwie.

Wynik w 25. minucie otworzyła Adrianna Sikora. To podcięło skrzydła katowiczankom, które lepiej rozpoczęły drugą połowę. Jeszcze większe emocje mieliśmy w końcówce spotkania. W ciągu trzech minut padło tyle samo goli.

Najpierw w 34. minucie Monika Marczak dośrodkowała, a jedna z futsalistek AZS UŚ tak niefortunnie interweniowała, że wpakowała piłkę do własnej bramki. Jednak odpowiedź przyjezdnych była niemal natychmiastowa. Gola kontaktowego z rzutu wolnego strzeliła Patrycja Luty. Gospodynie nie pozostały dłużne i już po chwili zdobyły trzecią bramkę. Zdobyła ją Alicja Zając.

AZS UAM wygrał 3:1 i po dwóch ćwierćfinałowych zwycięstwach awansował do Final Four Ekstraligi Futsalu Kobiet, które w następny weekend odbędzie się w Poznaniu w hali na Morasku. Oprócz gospodyń zagrają zespoły LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek, AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków i Gol Częstochowa.

AZS UAM Poznań – AZS UŚ Katowice 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Sikora (25.), 2:0 bramka samobójcza (34.), 2:1 Luty (35. – wolny), 3:1 Zając (36.)

AZS UAM: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Karolina Grześkowiak, Agnieszka Grzechowiak, Alicja Zając, Paula Fronczak, Alicja Busza, Ada Sikora, Laura Czudzińska, Marta Zielińska, Monika Marczak, Joanna Gawrych, Marta Kosiorek

Trener: Wojciech Weiss

AZS UŚ: Joanna Hejdysz, Anna Wójcik – Paula Wachulec, Nicol Wojtas, Agnieszka Kacprzak, Sylwia Kowalewska, Daria Latka, Marta Maćko, Daria Reschke, Sylwia Ryszawy, Anna Sokołowska, Natalia Deda

Trenerka: Patrycja Luty

Do finałowego turnieju nie udało się awansować drużynie Kotwicy Kórnik, która w rewanżowym ćwierćfinałowym meczu Ekstraligi Futsalu Kobiet ponownie przegrała z LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek, tym razem 3:6 (pierwszy mecz 1:4).

Do przerwy wynik brzmiał 2:2, a w głównej roli występowały obydwie bramkarki. W drugiej części gry jednak kórniczanki nie ustrzegły się kilku błędów w obronie, które bezlitośnie wykorzystały przeciwniczki. To zdecydowało o ich pewnym zwycięstwie 6:3 i awansie do Final Four.

LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek – Kotwica Kórnik 6:3 (2:2)

Bramki: Bąk x2, Dubiel x2, Sukiennik, Ejzel – Suchorowska, Cerajewska, Boguszyńska

Kotwica: Aleksandra Blige – Aleksandra Chojnacka, Violetta Biegańska, Monika Nowak, Paulina Suchorowska, Joanna Kaczmarczyk, Ewa Weber, Hanna Cerajewska, Klaudia Jędraszyk, Monika Boguszyńska

Trenerka: Violetta Biegańska