Angelique Kerber / fot. Irek Pindral

Angelique Kerber zaprezentowała w piątek puchar za wygranie tegorocznego Australian Open. Każdy chętny może go zobaczyć z bliska w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie.

Kerber urodziła się w Niemczech w Bremie i reprezentuje ten kraj. Jej rodzice są jednak Polakami. 28-letnia tenisistka również posiada polskie obywatelstwo, a jej bazą jest właśnie podpoznańska miejscowość, gdzie wszyscy mówią na nią „Ania”.

Zwyciężczyni Wielkiego Szlema spotkała się w piątek z dziennikarzami. Głównym celem przyjazdu do Puszczykowa była prezentacja trofeum za wygranie Australian Open, który nazywa się Daphne Akhurst Memorial Cup.

Puchar był w Polsce już w lutym. Jednak utknął na lotnisku w Warszawie, ponieważ firma kurierska zażądała opłaty celnej w wysokości 18 tysięcy złotych. W końcu wszystko formalności zostały doprowadzone do końca.

Od piątku puchar znajduje się w Centrum Tenisowym Angie, wybudowanym przez dziadków Kerber. Każdy może tam pojechać i go zobaczyć.

Urodzona w Bremie tenisistka zapowiedziała, że po zakończeniu kariery ma zamiar rozbudować tenisowe obiekty w Puszczykowie. Na razie jednak myśli o zwycięstwie w kolejnych turniejów Wielkiego Szlema i powiększeniu kolekcji pucharów.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz