Enea AZS Poznań - AZS PWSZ II Gorzów / fot. Wojciech Klepka

Koszykarki Enea AZS Poznań wygrały na wyjeździe z AZS Politechnika Korona Kraków 48:42. Po tym zwycięstwie podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego zajmują 4. miejsce w tabeli grupy B I ligi.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała aż tak niskiego wyniku, ponieważ obie drużyny raczej nie miały problemów ze zdobywaniem punktów. Po pięciu minutach gry krakowianki prowadziły 8:6. Jednak już po chwili przegrywały 8:13, a następnie 10:15 i 12:17.

Poznanianki powoli powiększały przewagę. Na początku drugiej kwarty było 26:16 dla koszykarek ze stolicy Wielkopolski, które od tego momentu przestały kompletnie trafiać do kosza. Poznanianki przez prawie osiem minut nie zdobyły ani jednego punktu! Na takim poziomie tego typu kryzysy nie powinny się zdarzać.

Krakowianki nie były o wiele lepsze, ale odrobiły wszystkie straty, i wyszły na minimalne prowadzenie 30:26. Jednak to był koniec spotkania dla nich. Gospodynie w drugiej połowy zdobyły w sumie zaledwie 14 punktów, co jest kompromitacją.

Akademiczki po prostu musiały to wykorzystać. Tak też zrobiły i wygrały mecz 48:42. Bardzo duży wpływ na niski wynik spotkania miała ogromna liczba strat obu drużyn. Poznań miał ich 23, a Kraków tylko jedną mniej.

AZS Politechnika Korona Kraków – Enea AZS Poznań 42:48 (14:17, 14:9, 5:13, 9:9)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

Kraków: Agata Stawarz 13, Agnieszka Krzywoń 10, Kaciaryna Pratasewicz 6, Katarzyna Homoncik 4, Kinga Wilk 3, Agata Rafałowicz 2, Anna Krawiec 2, Katarzyna Pasek 2.

Poznań: Kinga Banach 11, Kinga Woźniak 10, Magdalena Wojdalska 9, Iwona Płóciennik 9, Karolina Budeń 5, Aleksandra Pietraszek 4, Karolina Stefańczyk 0, Wioletta Wiśniewska 0.