Kinga Woźniak (ENEA AZS Poznań) w stroju "cywilnym" podczas meczu ze Ślęzą / fot. Irek Pindral

Koszykarki Enei AZS Poznań pokonały na wyjeździe AZS Uniwersytet Łódzki 49:38. Dzięki piątej wygranej z rzędu „Akademiczki” awansowały na trzecie miejsce w tabeli I ligi.

Poznanianki ostatni raz przegrały 19 grudnia i od tego czasu wygrywają mecz za meczem. Tak samo było w środę w Łodzi. Gospodynie przez całe spotkanie prowadziły tylko raz, w połowie pierwszej kwarty 7:6. Enea AZS szybko przejął inicjatywę na parkiecie. Na początku drugiej części meczu drużyna trenera Ryszarda Barańskiego wypracowała sobie dziesięć punktów przewagi (17:7), którą utrzymała do przerwy (32:22).

W drugiej połowie zawodniczki ze stolicy Wielkopolski miały ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Łodzianki nie potrafiły jednak wykorzystać słabszej postawy poznanianek, ponieważ ich skuteczność była jeszcze gorsza. Koszykarki Uniwersytetu trafiły zaledwie 11 na 69 rzutów z gry (24,6%). Enea AZS wykorzystal 18 z 53 rzutów (34%).

Ostatecznie poznanianki wygrały 49:38. Podopieczne trenera Barańskiego były zdecydowanie lepsze w zbiórkach (47:33), ale popełniły aż 24 straty.

AZS Uniwersytet Łódzki – Enea AZS Poznań 38:49 (7:16, 15:16, 6:10, 10:7)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

Łódź: Ewa Moc 9, Aleksandra Teklińska 8, Agata Olejnik 8, Dominika Majkut 5, Martyna Majkut 4, Jagoda Kowalczyk 2, Olga Kossmann 2.

Poznań: Aleksandra Pietraszek 14, Daria Marciniak 13, Karolina Budeń 7, Magdalena Wojdalska 6, Iwona Płóciennik 4, Kinga Banach 3, Paulina Adamowicz 2, Anita Plucińska 0, Kamila Artyszko 0, Elżbieta Giedrojć 0, Wioletta Wiśniewska 0.