Bus Kotwicy Kórnik

Kotwica Kórnika pokonała na wyjeździe Vikinga Aleksandrów Kujawski 7:4. Mało brakowało, a futsalistki z Wielkopolski nie dojechałyby na to spotkanie, ponieważ podczas podróży ich bus miał kolizję z tirem.

Poza wybitą szybą, odrobiną strachu i stratą czasu na szczęście nic nikomu się nie stało. Ale sam mecz odbył się z około 30-minutowym opóźnieniem. Dziewczyny niemal prosto z busa po krótkiej rozgrzewce rozpoczęły grę. Oczywiście cała sytuacja miała wpływ na grę kórniczanek.

Już po trzech minutach Kotwica przegrywała 0:2 po dwóch bramkach zdobytych przez Karolinę Liberadzką. Jednak za sprawą Hanny Cerajewskiej i Katarzyny Sikory 160 sekund później był już remis. Na kolejne gole trzeba było poczekać niemal kwadrans. W dwie minuty ostatnie minuty pierwszej obie drużyny zdobyły aż trzy bramki.

Najpierw Klaudia Lewandowska trafiła dla Vikinga, a następnie Ewa Weber i Natalia Marczak dały prowadzenie Kotwicy 4:3. Kórniczanki w 31. minucie prowadziły już 6:3 za sprawą Aleksandry Chojnackiej i Katarzyny Sikory.

Chwilę później Liberadzka dała jeszcze gospodyniom nadzieję na wygraną, ale Cerajewska szybko odpowiedziała golem. Wynik do końca spotkania już się nie zmienił i podopieczne trenerki Violetty Biegańskiej pewnie pokonały drużynę z Aleksandrowa Kujawskiego 7:4.

To drugie zwycięstwo Kotwicy z rzędu. Wielki szacunek dla kórniczanek, że bez szyby dojechały na to spotkanie i zdobyły komplet punktów.

Viking Aleksandrów Kujawski – Kotwica Kórnik 4:7 (3:4)
1:0 – Karolina Liberadzka (3.),
2:0 – Karolina Liberadzka (3.),
2:1 – Hanna Cerajewska (5.),
2:2 – Katarzyna Sikora (6.),
3:2 – Klaudia Lewandowska (18.),
3:3 – Ewa Weber (19.),
3:4 – Natalia Marczak (19.),