MUKS Poznań - Basket Gdynia - fot. Irek Pindral

Koszykarki JTC MUKS Poznań niespodziewanie pokonały na wyjeździe Pszczółkę AZS UMCS Lublin 70:53. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że MUKS może mieć problemy z ukończeniem sezonu.

W środę „Głos Wielkopolski” informował o kłopotach finansowych klubu. Z powodu opóźnień w wypłatach w poprzednim spotkaniu nie grała Renee Taylor, a reszta drużyny zastanawiała się nad strajkiem. W piątek MUKS zagrał jednak w optymalnym składzie.

Drużyna z Lublina miała bardzo dobry początek sezonu, ale ostatnio zaliczyła serię porażek. W piątek Pszczółka AZS UMCS przegrała czwarty mecz z rzędu. Poznanianki przez całe spotkanie w pełni kontrolowały sytuację na parkiecie. Podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza świetnie zagrały zwłaszcza w pierwszej kwarcie, którą wygrały 26:15.

Później ze skutecznością było już zdecydowanie gorzej. W drugiej połowie MUKS zdobył zaledwie 24 punkty, ale i tak było to o trzy więcej niż lublinianki. Ostatecznie drużyna ze stolicy Wielkopolski wygrały pewnie 70:53.

– Nie ukrywam, że bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. Sprawiliśmy sobie wielką niespodziankę. Dziewczyny z wielką determinacją grały w stu procentach zaangażowane. O każdą piłkę walczyliśmy w każdym miejscu boiska. Skutecznie w ataku powpadały nam piłki, dotychczas różnie z tym bywało, zwłaszcza z obwodu. Dzisiaj nasza skuteczność była dobra, stąd nasze zwycięstwo. Gratulacje przede wszystkim dziewczynom, że włożyły w to rzeczywiście całe serca – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Koziorowicz.

MUKS rzeczywiście w piątek nie miał problemów ze skutecznością. Poznanianki trafiły

W drużynie z Poznania najwięcej punktów zdobyła Renee Taylor (18). Natomiast double-double 16 punktów i 11 zbiórek zapisała na swoim koncie Agnieszka Kaczmarczyk. – Mamy za sobą bardzo ciężki okres, tydzień temu było jego apogeum. Dlatego wyszłyśmy dzisiaj zmotywowane, zostawiłyśmy serca na boisku, walczyłyśmy o każdą piłkę i myślę, że to nam przyniosło zwycięstwo. Oprócz tego, tak jak trener mówi, troszkę nam dzisiaj skuteczność dopisała i myślę, że to nam pozwoliło wygrać – opisała mecz Kaczmarczyk.

>>> Tabela i terminarz Tauron Basket Ligi Kobiet

MUKS wygrał w Lublinie trzeci mecz w tym sezonie w jedenastu rozegranych spotkaniach.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – JTC MUKS Poznań 53:70 (15:26, 17:20, 12:11, 9:13)

Lublin: Dominika Owczarzak 15, Leah Metcalf 10, Olivia Szumełda-Krzycka 8, Kateryna Dorogobuzowa 8, Jhasmin Player 5, Marta Jujka 4, Agata Szczepanik 2, Aldona Morawiec 1, Kaja Grygiel 0, Dominika Duraj 0, Kinga Piędel 0.

Poznań: Renee Taylor 18, Agnieszka Kaczmarczyk 16, Agnieszka Skobel 10, Barbara Skowronek 9, Magdalena Idziorek 9, Żaneta Durak 4, Julia Drop 2, Aleksandra Dziwińska 2, Patrycja Klatt 0, Sylwia Siemienas 0.

wypowiedzi za basketligakobiet.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments