Specjalnie dla EchoSportu.pl ekskluzywnego wywiadu udzielił jeden z filarów obrony Warty Poznań – Wojciech Onsorge. Piłkarz opowiada w nim o swojej karierze, klubie oraz rozwiewa wątpliwości dotyczące chęci awansowania do wyższej ligi.

Jan Piechota; EchoSportu.pl: Drugie miejsce i dwa punkty straty do lidera. Najskuteczniejszy atak w lidze oraz czwarta pod względem szczelności obrona spośród szesnastu drużyn. To tylko niektóre statystyki Warty w tych rozgrywkach. Czy rundę jesienną można w takim razie zaliczyć do udanych?

Wojciech Onsorge: Wszyscy czujemy niedosyt, bo w kilku spotkaniach straciliśmy punkty na własne życzenie. Myślę jednak, że wrócimy na pozycję lidera już na samym początku rundy wiosennej.

Kto w drugiej części sezonu będzie – do ostatniej kolejki – „bił” się o awans?

Moim zdaniem oprócz nas będą to zespoły Pelikana Niechanowo i Jaroty Jarocin. Choć nie skreślałbym jeszcze Lecha II Poznań.

Coraz częściej słyszy się zarzuty, że nie ma ciśnienia, by dwukrotny mistrz Polski wrócił na ogólnopolski szczebel rozgrywkowy. Podobno w II lidze dochody są podobne jak do tych obecnie, kibiców jest tyle samo, tylko koszty są znacząco większe niż na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Prawdą jest więc, że III liga jest wygodniejsza i ewentualny awans będzie traktowany bardziej jak ciężar niż sukces?

Każdy kto jest bliżej klubu dobrze wie jak bardzo zależy wszystkim na awansie do II ligi. Zarówno zarządowi, sztabowi szkoleniowemu i nam zawodnikom. Każdy z nas chce awansować i pokazać, że miejsce Warty jest w wyższej lidze. Wszyscy jesteśmy bardzo zdeterminowani i nikt nie wyobraża sobie, żebyśmy w tym roku nie świętowali mistrzostwa oraz wygranego dwumeczu barażowego.

A jakim trenerem jest Tomasz Bekas? Dobrze się z nim pracuje?

Większość z nas pracuje z trenerem Bekasem już półtora roku i myślę, że obie strony – zarówno trener jak i my – jesteśmy bardzo z tej współpracy zadowoleni. Przede wszystkim trener sam grał w piłkę i wie, co każdego piłkarza najbardziej cieszy, czyli zajęcia z futbolówką, a nie bieganie wokół boiska. Nie boi się też stawiać na młodych zawodników i potrafi nas skutecznie mobilizować niezależnie od sytuacji.

To co szlifujesz na treningach w Warcie wykorzystujesz później jako trener w Akademii Aktywnych?

Ja przede wszystkim staram się, żeby dzieciaki czerpały z tego wszystkiego frajdę i jednocześnie zdobywały podstawowe umiejętności. Niektóre rzeczy się przydają, jednak te treningi znacznie różnią się od siebie.

I ostatnie pytanie. Co sam Wojciech Onsorge chce wygrać w tym sezonie?

Nie wyobrażam sobie żebyśmy kolejny sezon spędzili w trzeciej lidze, dlatego w tym sezonie liczy się tylko awans na szczebel ogólnopolski.

Wojciech Onsorge
Data urodzenia: 13.04.1994
Pozycja: obrońca
Mecze i bramki w sezonie 15/16: 12 (9 w pierwszym składzie) oraz 3 gole

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments