WKS Grunwald w sobotnie popołudnie przypieczętował awans do I ligi i zwyciężył na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław 35:30.

Pierwsze minuty spotkania były niezwykle wyrównane. Punkty zdobywane były na przemian przez obie drużyny przez całą połowę. Dopiero na na dwie minuty przed końcem partii Łukasz Karbowski i Robert Fogler wyprowadzili gości na dwubramkowe prowadzenie i poznaniacy schodzili do szatni z wynikiem 19:17.

Po przerwie gospodarze zajęli się odrabianiem strat. Do wyrównania doszło w 36. minucie, a na tablica pokazywała po 21. Wtedy goście znowu rozpoczęli atak na bramkę miejscowych. Na dziesięć minut przed końcem spotkania podopieczni trenera Rafała Walczaka prowadzili już 30:24. Pomimo prób zawodników ze Śląska, przewaga gości okazała się za duża i mecz zakończył się wynikiem 35:30 dla WKS-u Grunwald.

Szczypiorniści z Poznania zakończyli sezon na pierwszym miejscu w tabeli I ligi grupy 1, nie przegrywając na własnym boisku żadnego spotkania i ponosząc porażkę tylko w jednym meczu wyjazdowy.

Śląsk Handball Team II Wrocław – WKS Grunwald Poznań 30:35 (17:19)

Śląsk II Wrocław: Konrad Koryciak, Piotr Wyrozumski 3, Mateusz Jacykowski, Jakub Romian 6, Łukasz Palica 3, Arkadiusz Winiarski 1, Piotr Massopust 1, Sebastian Ziemiński 6, Patryk Putyło 1, Michał Wiewiórski 9

WKS Grunwald: Łukasz Wachowiak 3, Łukasz Kolgiat 2, Łukasz Krakowiak, Robert Fogler 4, Michał Majewski 4, Krzysztof Martyński 7, Dominik Leoszko, Jan Socha 1, Patryk Mechowiak, Łukasz Karbowski 7, Piotr Nowicki, Mikołaj Wawrzyniak 1, Hubert Zdunek 1, Filip Tarko, Szymon Sobański 3, Krzysztof Machniewicz 2