W 17. kolejce spotkań I Ligi Mężczyzn szczypiorniści WKS Grunwald Poznań pokonali na własnym boisku zawodników UKS Dziewiątka Legnica 26:15.

Twierdza przy Newtona wciąż pozostaje niezdobyta przez przyjezdnych. W środowym meczu podopieczni Rafała Walczaka powiększyli swoją przewagę nad drugą w tabeli MKS Żagwią Dzierżoniów do czterech punktów.

Na początku spotkania poznaniacy nie dali zbyt wielu okazji do radości kibicom zgromadzonym na trybunach. Po dziesięciu minutach gry wynik spotkania wynosił zaledwie 3:2 dla WKS-u. Sytuacja zaczęła się zmieniać dopiero po tym czasie, a podopieczni trenera Walczaka zaczęli coraz bardziej odskakiwać przyjezdnym i do szatni zeszli z przewagą aż sześciu punktów.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando gospodarzy. Dobrze dysponowani Arkadiusz Guraj oraz Mateusz Lubiewski najczęściej trafiali do bramki przeciwników. Spotkanie zakończyło się wynikiem 26:15 dla Grunwaldu, który po wysokiej wygranej umocnił się na pozycji lidera. Następne spotkanie zostanie rozegrane w Środzie Wielkopolskiej, gdzie poznaniacy podejmą miejscową Polonię.

WKS Grunwald – UKS Dziewiątka Legnica 26:15 (12:6)

WKS: Patryk Kulczyński, Filip Tarko – Łukasz Wachowiak 3, Łukasz Koligat, Łukasz Krakowiak, Robert Fogler 1, Michał Majewski 1, Mateusz Lubiewski 5, Krzysztof Martyński, Arkadiusz Guraj 6, Patryk Piechowiak 2, Łukasz Karbowski 1, Aleksander Pawłowski 1, Piotr Nowicki 3, Hubert Zdunek 3.