Kolejne zwycięstwo „Zielonych” w sparingu. W sobotę wyższość piłkarzy Warty Poznań musieli uznać zawodnicy czwartoligowej Obry Kościan.

Tomasz Bekas jak zazwyczaj już robił, postawił w pierwszej połowie na bardzo silną jedenastkę. Na efekty pracy wystawionych na plac gry nie trzeba było długo czekać. Po raz pierwszy do siatki „Warciarze” trafili w 12. minucie, a dokładniej zrobił to Łukasz Spławski po podaniu Michała Ciarkowskiego. Siedem minut później za sprawą tego samego duetu było 2:0.

W drugiej części spotkania szkoleniowiec „Zielonych” wymienił połowę składu. W 73. minucie wynik meczu na 3:0 ustalił Tomasz Koziorowski, który zdobył bramkę 120 sekund po wejściu na plac gry.

– Mecz tak jak można było się spodziewać był jednostronny. Wynik mógł być dużo, dużo wyższy, ale dziś zawiodła skuteczność. Najważniejsze jednak, że nie straciliśmy bramki i obyło się bez kontuzji – skomentował spotkanie Adrian Laskowski, pomocnik Warty.

W drużynie wicelidera III ligi zagrali Bartosz Kieliba i Dominik Chromiński, którzy w rundzie jesiennej byli podstawowymi graczami Jaroty Jarocin. Więcej na temat ich testów w Warcie tutaj.

Warta Poznań – Obra Kościan 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Spławski (12.), 2:0 Spławski (33.) , 3:0 Koziorowski (75.)

Skład Warty w I połowie: Mateusz Filipowiak – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak, Alain Ngamayama, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Miłosz Brylewski – Krzysztof Biegański, Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski

Skład Warty w II połowie: Jędrzej Dorynek – Dawid Czerniejewicz, Mateusz Wypych, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Krystian Łukaszyk, Miłosz Brylewski, Dominik Chromiński – Łukasz Spławski (73. Tomasz Koziorowski).