Grunwald Poznań nadal pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w grupie dolnośląskiej II ligi. W sobotę „Wojskowi” pokonali u siebie trzeci w tabeli KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 27:20.

Niemal całe spotkanie było niezwykle wyrównane i zacięte. Po pierwszej połowie gości prowadzili 11:10. Wszystko zaczęło się zmieniać od 35. minuty, kiedy to był remis po 13. Od tego momentu poznaniacy powoli zdobywali coraz większą przewagę.

Najpierw Grunwald wyszedł na prowadzenie 16:13, a następnie 19:15. Goście próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania. Nie byli już jednak w stanie zatrzymać rozpędzonej drużyny ze stolicy Wielkopolski. Ostatecznie poznaniacy dzięki bardzo dobrej końcówce wygrali 27:20. Grunwald po tej  wygranej utrzymał pozycję lidera tabeli II ligi grupy dolnośląskiej.

WKS Grunwald Poznań – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 27:20 (10:11)

Grunwald: Patryk Kulczyński, Filip Tarko – Krzysztof Martyński 7, Arkadiusz Guraj 6, Robert Fogler 3, Mateusz Matlach 3, Łukasz Wachowiak 2, Michał Majewski 2, Mateusz Lubiewski 2, Łukasz Karbowski 1, Aleksander Pawłowski 1, Łukasz Koligat, Patryk Piechowiak, Piotr Nowicki, Hubert Zdunek, Krzysztof Westwal.