Warta Poznań / fot. Irek Pindral

Dopiero w doliczonym czasie gry Warta Poznań zapewniła sobie wygraną z Kujawianką Izbica Kujawska. „Zieloni” po zwycięstwie nad najsłabszą drużyną w lidze awansowali na pozycję lidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Na początku spotkania – jak zazwyczaj – „Zieloni” przejęli inicjatywę. Ale także jak zazwyczaj nie przyniosło to zamierzanych efektów. Oprócz dwóch wolnych, które niczego nie przyniosły, gospodarze nie zachwycili. Natomiast piłkarze z Izbicy Kujawskiej zachowywali się chwilami tak jakby zapomnieli, że mają atakować, by wygrać.

W trakcie drugiej połowy pierwsza prawdziwie groźna sytuacja miała miejsce w 69. minucie. Wówczas Bartosz Kieliba trafił do siatki gości, ale był na pozycji spalonej, więc arbiter bramki nie uznał. Warto przypomnieć, że jest to już trzeci gol w dwóch kolejkach nie uznany przez sędziów na niekorzyść „Warciarzy”.

Gospodarze w końcu pokonali bramkarza Kujawianki. W 93. minucie trzy punkty „Zielonym” zapewnił Krzysztof Biegański.

Prezes sekcji piłkarskiej ponad stuletniego klubu, Izabella Łukomska-Pyżalska po meczu na swojej stronie na Facebooku: „Dzisiejszy mecz z Kujawianka Izbica Kujawska zakończył się zwycięstwem Zielonych 1:0! Brawo !!!! ???⚽”.

Warta Poznań – Kujawianka Izbica Kujawska 1:0 (0:0)

Bramka: Krzysztof Biegański (90+3.).

Warta: Mateusz Filipowiak – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Dawid Czerniejewicz (64. Dominik Chromiński) – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Krzysztof Biegański, Łukasz Białożyt (46. Miłosz Brylewski), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.

Kujawianka: Jakub Imiołek – Adam Grisgraber, Kamil Mazurkiewicz, Kamil Kwiatkowski, Radosław Łepski, Kamil Kuropatwiński, Łukasz Galanciak, Dawid Kierzek, Ołeh Tabaka, Wojciech Gulas, Piotr Głąba (86. Maciej Kwaśniak).