Enea AZS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki / fot. Irek Pindral

Enea AZS Poznań wygrał na wyjeździe z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 83:60. Tym samym o awansie do kolejnej rundy fazy play-off I ligi rozstrzygnie trzecie spotkanie, które odbędzie się w stolicy Wielkopolski.

Akademiczki w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami w Poznaniu miały ogromne kłopoty ze zdobywaniem punktów. Przegrały z tego powodu 44:65. W rewanżu w Aleksandrowie Łódzki było już zdecydowanie lepiej. Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego w sobotę zagrały na świetnej skuteczności rzutów z gry 47,1% (27/52 za 2, 5/16 za 3).

AZS w drugim meczu I rundy fazy play-off w pełni kontrolował sytuację na parkiecie. Akademiczki po pierwszej kwarcie prowadziły 19:9, a później cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę. Nerwowo zrobiło się jedynie pod koniec trzeciej kwarty. Wtedy to Basket zniwelował straty do pięciu punktów na 45:50, ale już po chwili przegrywał 47:65.

W sobotę bardzo dobrze zagrała Daria Marciniak, która zdobyła 30 punktów oraz miała 13 zbiórek.

Decydujące spotkanie odbędzie się w środę w hali Politechniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo. Początek meczu o godzinie 19.30.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – Enea AZS Poznań 60:83 (9:19, 15:17, 23:24, 13:23)

Aleksandrów: Iga Walentowska 14, Magdalena Pisera 11, Martyna Batóg 11, Weronika Telenga 11, Katarzyna Bednarczyk 5, Joanna Maryniewska 5,  Patrycja Wołosiuk 2, Natalia Tyczkowska 1, Magdalena Ratajczak 0, Ewa Canert 0.

Poznań: Daria Marciniak 30, Kinga Woźniak 18, Aleksandra Pietraszek 14, Magdalena Wojdalska 9, Karolina Budeń 5, Kinga Banach 2, Iwona Płóciennik 2, Wioletta Wiśniewska 2,  Elżbieta Giedrojć 1, Anita Plucińska 0, Paulina Adamowicz 0.