W sparingowym starciu rezerw Lech lepszy od Legii

0

W swoim drugim sparingowym meczu przed rundą wiosenną Lech II Poznań zmierzył się z rezerwami Legii Warszawa. Lepszy okazał się drugi zespół Kolejorza, który wygrał 4:2. Bramki dla podopiecznych trenera Ivana Djurdjevicia zdobywali Krystian Sanocki, Niklas Zulciak, Antonijs Černomordijs i Paweł Tomczyk.

Kilka dni temu w pierwszym sparingu rezerwy Lecha bez problemu wygrały 4:0 z Kanią Gostyń. Tym razem zmierzyły się z drugim zespołem Legii i ponownie wygrały strzelając cztery gole. Tym razem jednak nie udało się zachować czystego konta.

W pierwszej połowie przewagę mieli poznaniacy, co udokumentowali dwoma trafieniami. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Sanocki, który wykorzystał podanie Piotra Kurbiela, po błędzie defensywy legionistów. Prowadzenie podwyższył Zulciak, a asystę przy jego trafieniu zaliczył… bramkarz Mateusz Lis, który dalekim wykopem stworzył koledze sytuację sam na sam.

Po przerwie warszawianie ruszyli do odrabiania strat. W 56. minucie celną główką bramkę zdobył Mateusz Hołownia. Lechici jednak po chwili strzelili trzeciego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztofa Kołodzieja piłkę do siatki głową skierował Černomordijs.

W końcówce spotkania padły jeszcze dwa gole. Najpierw bramkę kontaktową dla Legii II, po błędzie Kacpra Wojdaka, zdobył Konrad Michalak. Jednak już po kilkudziesięciu sekundach Paweł Tomczyk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali i ustalił wynik meczu.

Legia II Warszawa – Lech II Poznań 2:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Sanocki (11.), 0:2 Zulciak (26.), 1:2 Hołownia (56. – głową), 1:3 Černomordijs (60. – głową), 2:3 Michalak (85.), 2:4 Tomczyk (86.)

Lech: Mateusz Lis (46. Adam Makuchowski) – Mateusz Spychała (61. Aleksander Giczela), Maciej Orłowski, Kacper Wojdak, Antonijs Černomordijs, Marcin Wasielewski – Jakub Pawlicki (61. Maciej Spychała), Lucas Guedes (46. Patryk Janasik), Niklas Zulciak (46. Paweł Tomczyk)  – Krystian Sanocki (46. Krzysztof Kołodziej), Piotr Kurbiel (46. Damian Roszczyk)

Legia II: Tomasz Wróblewski (46. Dominik Kąkolewski) – Jakub Szrek, Mateusz Żyro, Adrian Małachowski, Mustapha Abdullahi – Dominik Böttcher (46. Konrad Michalak), Michał Trąbka (60. Filip Karbowy), Bartłomiej Urbański (65. Michał Trąbka), Miłosz Szczepański (88. Tomasz Nawotka), Tomasz Nawotka (46. Mateusz Hołownia) – Eryk Więdłocha (60. Patryk Czarnowski).

źródło: lechpoznan.pl