UAM Poznań - Akademicki Mistrz Polski w futsalu / fot. Irek Pindral

Zawodniczki UAM Poznań zostały Akademickimi Mistrzyniami Polski w futsalu. Podopieczne trenera Wojciecha Weissa w finale turnieju rozegranego w stolicy Wielkopolski pokonały AWF Poznań 5:2.

W niedzielę rano odbyły się mecze półfinałowe. UAM wygrał z AWF Warszawa 2:1, a następnie AWF Poznań zwyciężył nad AWF Katowice 1:0.

W finale poznańska rywalizacja o złoty medal przyniosła bardzo dużo emocji kibicom zgromadzonym w nowej hali Politechniki. Początek spotkania należał do UAM. „Orzełki Weissa” po dziesięciu minutach gry prowadziły 2:0 po dwóch bramkach zdobytych przez Patrycję Balcerzak.

Tuż przed końcem pierwszej połowy gola dla AWF strzeliła Adrianna Sikora, która w Ekstralidze Futsalu Kobiet reprezentuje… AZS UAM. Jednak Balcerzak zdołała jeszcze przed przerwą skompletować hat-tricka.

Po bramce Natalii Pakulskiej nadzieje AWF na zwycięstwo ponownie odżyły. Jednak pod koniec spotkania Marta Kosiorek dwoma strzelonymi golami zapewniła swojej drużynie złote medale.

Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Emilia Krajewska (UAM), a koronę królowej strzelczyń zdobyła Aleksandra Giza z UAM (9 bramek). Natomiast MVP turnieju wybrano Alicję Zając z AWF Poznań.

Skład UAM na AMP: Emilia Krajewska – Joanna Gawrych, Patrycja Balcerzak, Natalia Chudzik, Aleksandra Giza, Karolina Grześkowiak, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Sandra Liechtenstein, Monika Marczak, Marta Kosiorek, Alicja Busza, Ewa Weber, Dominika Machnacka.