Hindus Sumit Nagal zwyciężył w 17. edycji turnieju ITF Futures Talex Open. W niedzielnym finale pokonał turniejową „dwójkę” Niemca Daniela Masura.

W upalne niedzielne popołudnie na kortach AZS-u przy ulicy Noskowskiego został rozegrany finał tegorocznej edycji Talex Open, czyli drugiego dużego turnieju tenisowego rozgrywanego w Poznaniu.

Zmierzyli się w nim zawodnik pochodzący z Indii Sumit Nagal oraz Niemiec Daniel Masur. Ten drugi do finału wchodził z pozycji faworyta, ponieważ w turnieju był drugim najwyżej rozstawionym tenisistą.

Mecz nie należał do łatwych. Zawodnicy rozegrali aż trzy sety, a górą w tym pojedynku okazał się Nagal. Sety kończyły się wynikami 6:4, 1:6, 6:3 dla „underdoga” finału.

W drodze po tytuł Sumit Nagal rozegrał cztery mecze. W trzech z nich po drugiej stronie kortu stawali reprezentanci Polski: Michał Dembek, Kamil Majchrzak i Adam Majchrowicz. W półfinale Hindus rozprawił się z Francuzem, Maximem Janvierem.

Pula nagród tegorocznej edycji Talex Open wynosiła 25 tys. dolarów, z czego zwycięzca otrzymał 3,6 ty. i zainkasował 27 punktów do rankingu ATP. Nad organizacją turnieju czuwały władze poznańskiego AZS.