Zawodniczki AZS UAM Poznań pokonały AZS UJ Kraków 2:1 w finale turnieju Final Four Ekstraligi Futsalu Kobiet. Tym samym po raz pierwszy w historii zdobyły mistrzostwo Polski.

W niedzielę w hali UAM na Morasku najpierw odbyło się spotkanie o trzecie miejsce, w którym ISD-AJD Gol Częstochowa wygrał z LKS Strzelec RB. Gorzyczki Głogówek 3:1. Hat-trickiem popisała się Karolina Kubiak. Natomiast dla przegranych trafiła Daria Kasperska.

Następnie przyszedł czas na wielki finał. W pierwszej połowie przewagę miały zawodniczki AZS UJ Kraków, ale nie potrafiły jej zamienić na bramkę. Druga część spotkania rozpoczęła się świetnie dla poznanianek. W 25. minucie Alicja Zając otworzyła wynik spotkania. AZS UAM nie cieszył się długo z prowadzenia, ponieważ już 160 sekund później Anna Zapała doprowadziła do remisu.

Drużyna ze stolicy Małopolski ponownie wypracowała sobie lekką przewagę. Jednak to poznanianka zadały decydujący cios. W 37. minucie złote medale zapewniła AZS UAM Monika Marczak, która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Tytuł najlepszej bramkarki został przyznany Karolinie Klabis z AZS UJ. Natomiast Ilona Sotor okazała się najlepszą strzelczynią.

Dla AZS UAM Poznań ten sezon jest wyjątkowy. Trener Wojciech Weiss został selekcjonerem reprezentacji Polski w futsalu kobiet, a jego drużyna zdobyła Akademickie Mistrzostwo Polski oraz mistrzostwo Ekstraligi Futsalu Kobiet.

AZS UAM Poznań – AZS UJ Kraków 2:1 (1:0)

Poznań: Dominika Dewicka, Patrycja Zawłocka – Laura Czudzińska, Alicja Busza, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Karolina Grześkowiak, Monika Marczak, Marta Zielińska, Alicja Zając, Dorota Czech, Ada Sikora.

Kraków: Karolina Klabis, Anna Popławska – Kinga Wilk, Karolina Gruszka, Katarzyna Ładocha, Natalia Sitarz, Kamila Darda, Magdalena Knysak, Justyna Maziarz, Anna Zapała, Małgorzata Bartosiewicz, Ewelina Bolko, Karolina Dul, Agnieszka Bryzek.