Tomasz Bekas (trener Warty Poznań) - fot. Irek Pindral

Mecz z Błękitnymi Stargard (2:1) był dla Tomasza Bekasa ostatnim w roli trenera Warty Poznań. 41-letni szkoleniowiec tuż po spotkaniu za porozumieniem stron rozstał się z klubem ze stolicy Wielkopolski.

– Były szkoleniowiec pierwszego zespołu, jak i Zarząd Klubu doszli do wniosków, że dalsza współpraca nie gwarantowała realizacji celów założonych przed bieżącym sezonem. – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Tomasz Bekas pracę z zespołem Dumy Wildy rozpoczął 9 lipca 2014 roku. Pod jego wodzą Zieloni dwukrotnie wygrali rozgrywki grupy Kujawsko-Pomorsko – Wielkopolskiej 3. Ligi. Po pierwszym triumfie poznaniacy nie zdołali jednak awansować do 2. Ligi, bowiem w dwumeczu barażowym musieli uznać wyższość Polonii Bytom (1:2 i 0:1). Ta sztuka udała im się dopiero rok później za sprawą zwycięstwa w barażu z Garbarnią Kraków (2:3 i 1:0).

W obecnym sezonie drużyna pod wodzą trenera Bekasa nie notowała już jednak zbyt dobrych wyników. Co prawda sytuacja Warty w tabeli nieco poprawiła się po zwycięstwie 2:1 z Błękitnymi Stargard, jednak zespół nadal balansuje niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Zarząd Klubu w porozumieniu ze szkoleniowcem uznał więc, że dalsza współpraca nie zagwarantowałby Warciarzom utrzymania w 2. Lidze.

Nazwisko nowego trenera Zielonych powinniśmy poznać już niedługo. Jak wynika z ustaleń portalu WP SportoweFakty następcą Bekasa ma zostać Petr Nemec. Ten niezwykle doświadczony czeski szkoleniowiec ma na swoim koncie m. in. pracę w Śląsku Wrocław, Widzewie Łódź, Miedzi Legnica, Flocie Świnoujście, Arce Gdynia oraz Odrze Opole.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments