Energetyk Poznań

Kolejne wygrane poznańskich drużyn w lidze siatkarek.

Panie z Energetyka Poznań, podejmowały w swojej sali liderki rozgrywek UKŻPS Kościan, wygrywając 3:0(25:13, 25:22, 25:18) Bardzo ciekawy był drugi set. Drużyna z Kościana prowadziła już 16:8. Jednak set zakończył się wygraną gospodyń. W trzecim secie ewidentnie nie wiele wychodziło przyjezdnym. Proste straty punktów, ba wręcz oddawanie punktów gospodyniom. W pewnym momencie dotychczasowym liderkom rozgrywek puszczały nerwy. Było szarpanie siatki, była żółta kartka, były wzajemne uwagi do samych siebie. No cóż panie z Kościana, nie były wstanie tego meczu wygrać, a porażki nie potrafiły przyjąć.

Skład Energetyk – Skwarczyńska, Rompała, Wierciszewska, Rakowska, Pawłowska, Konkolewska, Gajtkowska, Puławska, Sklepik, Bagrowska, Cichowlas, Melewska, Pospiech, Budnik

Trener Marcin Patyk

Druga poznańska drużyna SKF Politechnika, również  wygrała 3:0 (25:22, 25:17, 25:13) tyle że Culmen Chełmno.

Była to trzecia z rzędu wygrana zawodniczek z Poznania w rozgrywkach drugiej ligi siatkówki kobiet.W naszej grze było dziś sporo plusów, ale i były elementy do poprawy. Będziemy dalej pracować, aby było coraz lepiej w kolejnych grach – powiedział trener SKF Politechniki Poznańskiej Przemysław Wodzień

W następnej ligowej kolejce, SKF Politechnika wybiera się do Kościana, zaś Energetyk do Murowanej Gośliny.