Zespół BHT Pyrki Poznań zakończył sezon piłki ręcznej plażowej zdobyciem Pucharu Polski oraz wywalczeniem 4. miejsca w turnieju finałowym Mistrzostw Polski. Tytuł Mistrza Polski trafił w ręce drużyny GRU Juko Piotrków Trybunalski.

„Turniej finałowy MP zakończyłyśmy na czwartym miejscu. Czuć niedosyt, bo zabrakło niewiele, aby zdobyć upragniony medal. Jednak nasz wynik z zeszłego roku został poprawiony, a do tego zdobyłyśmy Puchar Polski, który jest efektem naszej dobrej postawy i pracy przez cały cykl turniejów! Uważam ten sezon za bardzo udany. Zbudowałyśmy świetną drużynę, która dzielnie walczyła, pokazała charakter i piękno beachhandball’u. Osobiście już teraz nie mogę się doczekać przyszłego roku i walki na piachu!” – podsumowała Sylwia Korniluk, bramkarka BHT Pyrki Poznań.

Puchar Polski to trofeum dla zespołu, który okazał się najlepszą drużyna cyklu turniejów eliminacyjnych. O przydziale medali Mistrzostw Polski zadecydował turniej finałowy, który w miniony weekend rozegrany został w Warszawie.

Informacja BHT Pyrki Poznań/zdjęcia PGNiG Summer Superliga.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments