Drużyna BHT Pyrki Poznań okazała się najlepszym polskim zespołem w rozgrywanym na Starym Rynku w Płocku turnieju PGNiG Summer Superliga. 

W obfitującym w widowiskowe zagrania finale poznanianki po serii shoot-out musiały uznać wyższość holenderskiego Westsite i ostatecznie zajęły 2. miejsce. Nie mniej emocjonujący był pojedynek, który zawodniczkom ze stolicy Wielkopolski otworzył drogę do finału. BHT Pyrki, w dramatycznych okolicznościach (na minutę do końca drugiego seta przegrywały już 16:21), pokonały 2:1 faworyzowana ekipę GRU Juko Piotrków Trybunalski.

„Zawody w Płocku rozpoczęłyśmy źle, bo od przegranej 0:2 z zespołem z Kowalewa Pomorskiego. Po tym meczu jednak wyraźnie powiedziałyśmy sobie, że w takim stylu przegrywać nie możemy. W kolejnych spotkaniach było już lepiej, a nasza determinacja doprowadziła nas do meczu finałowego. W drodze do najważniejszego pojedynku tego turnieju w półfinale pokonałyśmy niepokonaną do tej pory drużynę BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski. Ciężko się pozbierać po tak emocjonującym weekendzie na pisku, ale już z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody, które tym razem rozegrane zostaną w Gdańsku.” – podsumowała Marta Dobrołowicz. 

„Mamy w swoim zespole młode zawodniczki, a w obecnym składzie gramy dopiero pierwszy sezon, dlatego cierpliwie krok po kroku budujemy siłę tej ekipy i tworzymy własną filozofię plażówki. Te dziewczyny mają ogromny charakter do walki i wyrabiają niesamowite rzeczy na piachu, zostawiając na boisku kawał zdrowia i serca. Ta drużyna zmienia dla mnie znaczenie słów „niemożliwe nie istnieje”, które nabierają zupełnie innego wymiaru!” – dodała Karolina Peda, grający trener BHT Pyrki Poznań.

Dla zespołu BHT Pyrki Poznań był to drugi w tym sezonie finał turnieju z cyklu PGNiG Summer Superligi.

Wyróżnienia indywidualne otrzymały dwie zawodniczki Pyrek – lewoskrzydłowa Alicja Ślęzak oraz obrotowa Marta Dobrołowicz.

Informacja Pyrki Poznań.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments