Vanessa Machnicka - fot. Akademia Judo Poznań
Vanessa Machnicka – fot. Akademia Judo Poznań

Weronika Nędzyk z PKS Olimpia Poznań zdobyła złoty medal Warsaw Judo Open, czyli największego turnieju młodzieżowego  judo w Polsce. Na najniższym miejscu podium stanęły Oliwia Gawron, Eliza Wróblewska i Vanessa Machnicka (wszystkie Akademia Judo Poznań). Podobnie jak Patryk Hetmańczyk z AZS-WSPiA Poznań.

Na dziewięciu matach rozłożonych w warszawskiej hali Torwar rywalizowało ponad 1200 uczestników z kilkunastu państw. To jedne z największych tego typu zawodów w Europie. Walki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych – młodzik (do lat 14), junior młodszy (do lat 17) i junior (do lat 20). Poznańskie kluby wystawiły w sumie 27 zawodniczek i zawodników: Akademia Judo – 13, PKS Olimpia – 8 oraz AZS WSPiA – 6.

Największy sukces odniosła Weronika Nędzyk. Reprezentantka Olimpii triumfowała w wadze 57 kg w kategorii młodziczek. Kolejne medale dla stolicy Wielkopolski zdobyły zawodniczki Akademii Judo. W rywalizacji juniorek trzecie miejsce zajęły Oliwia Gawron – 70 kg, Eliza Wróblewska – 63 kg oraz Vanessa Machnicka – 52 kg. Ostatnia z nich była także piąta wśród juniorek młodszych w tej samej kategorii wagowej. Natomiast na siódmym miejscu rywalizację wśród młodziczek zakończyła Marta Potocka.

Wśród chłopców jedyny medal zdobył Patryk Hetmańczyk z AZS WSPiA, który stanął na najniższym stopniu podium w kategorii powyżej 100 kg. Pozostali zajęli miejsca poza czołową ósemką turnieju.