Radość piłkarzy Polonii Środa Wlkp. po strzeleniu gola/ źródło polonia-sroda.tv

W pojedynku braci Bekasów lepszy okazał się tym razem Mariusz, czyli szkoleniowiec Polonii Środa Wielkopolska. Jego zawodnicy w 17. kolejce III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pokonali u siebie „Warciarzy” 1:0.

Na początku spotkania obie drużyny wymieniały się ciosami. Jednak po kilkunastu minutach od pierwszego gwizdka „Zieloni” przejmowali inicjatywę. Przewaga gości utrzymała się do przerwy, ale nie zakończyła się zmianą wyników na korzyść piłkarzy z Drogi Dębińskiej.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od kontrowersyjnej sytuacji. W 47. minucie gospodarze trafili do bramki, tyle że swojej. Na ich szczęście arbiter prowadzący spotkanie, Piotr Wiśniewski, dopatrzył się jakieś nieprawidłowości i gola nie uznał. Co zobaczył? Faul? Spalony? Trudno stwierdzić. Niecałe dziesięć minut później sędzia podjął kolejną dyskusyjną decyzje, nie podyktował „jedenastki” gościom, mimo że były chyba powody, by dać „Zielonym” karnego.

W 60. minucie po podaniu Krystiana Pawlaka płaskim strzałem Krzysztof Bartoszak pokonał golkipera Warty Mateusza Filipowiaka. Do wyrównania doszło w 72. minucie tyle, że trafienie nie zostało uznane, gdyż Michał Ciarkowski był według trójki sędziowskiej na pozycji spalonej. Później mieliśmy jeszcze dwie groźne sytuacje w tej batalii. Jedna dla Polonii, druga dla „Dumy Wildy”. Żadna z nich nie zakończyła się jednak bramką.

Polonia Środa Wielkopolska – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Krzysztof Bartoszak (60.)

Polonia: Adrian Lis – Dawid Chąpiński, Paweł Przybyłek, Adam Borucki, Mateusz Pluciński, Radosław Barabasz (89. Adrian Błaszak), Igor Jurga, Piotr Fontowicz (90. Krystian Olczyk), Michał Stańczyk (86. Adrian Olczyk), Oskar Pawlak, Krzysztof Bartoszak

Warta: Mateusz Filipowiak – Tomasz Koziorowski (70. Filip Brzostowski), Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Alain Ngamayama – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt (86. Miłosz Brylewski) – Krzysztof Biegański, Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski

Żółte kartki: Radosław Barabasz, Adam Borucki, Michał Stańczyk, Igor Jurga, Dawid Chąpiński – Artur Marciniak

Sędzia: Piotr Wiśniewski (Bydgoszcz).