Lech Poznań - Pogon Szczecin - fot. screen z LechTV
Lech Poznań – Pogon Szczecin – fot. screen z LechTV

III-ligowe rezerwy Lecha Poznań kontynuują swoją zwycięską passę. Tym razem podopieczni Patryka Kniata pokonali we Wronkach 2:1 Pogoń Mogilno.

Spotkanie, co ciekawe, lepiej rozpoczęli goście, którzy w 29. minucie objęli prowadzenie po golu strzelonym po stałym fragmencie gry. Zawodnicy w Mogilna mieli rzut rożny, obrońcy Lecha piłkę dośrodkowaną w pole karne wybili wprost pod nogi Filipa Jagielskiego, który popisał się z kolei krótkim rajdem i strzałem po długim rogu.

Po straconej bramce piłkarze Lecha rzucili się jednak do ataku, czego efektem było wyrównanie jeszcze przed przerwą. Piotr Kurbiel popisał się idealnym podaniem do Dawida Juchacza, a ten przy bierności defensywy Pogoni, wyrównał stan spotkania.

W przerwie Patryk Kniat zdecydował się na przeprowadzenie jednej zmiany. Grzegorz Rogala zastąpił na boisku Kamila Szubertowskiego i to właśnie ten 19-latek okazał się bohaterem „Kolejorza”. Obrońca zakręcił na 20 minut przed końcem obroną gości i pokonał bezradnego Huberta Świtalskiego.

Rezerwy Lecha nie straciły punktów w III lidze od 21 września i pną się w górę tabeli. Obecnie młode talenty Kolejorza plasują się na dziesiątym miejscu ze startą ośmiu punktów do liderującego Startu Warlubie.

– Zagraliśmy słabsze spotkanie, brakowało dokładności i skuteczności. Sztuką jest jednak wygrać takie spotkania jak to dzisiejsze, kiedy gra się nie układa tak jakbyśmy sobie życzyli i nam się to dzisiaj udało. Duża fanta dla Mateusza Lisa, który swoimi interwencjami uratował nam 3 punkty. Teraz czekają nas trudne wyjazdy do Swarzędza i Ostrowa i tylko na tym się skupiamy – powiedział po meczu trener Lecha II Patryk Kniat, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Lech II Poznań – Pogoń Moglino 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Jagielski (29.), 1:1 Juchacz (43.), 2:1 Rogala (71.)

Lech II: Mateusz Lis – Kamil Szubertowski (46. Grzegorz Rogala), Wiktor Witt, Marcin Banaszak, Maciej Orłowski (50. Emil Szczupakowski) – Marcin Gawron, Piotr Rymar (69. Patryk Wolski), Niklas Zulciak, Piotr Fontowicz – Dawid Juchacz (59. Krystian Sanocki), Piotr Kurbiel

Pogoń: Hubert Świtalski – Bartosz Szyperski, Mirosław Maciejewski, Krzysztof Szal, Filip Jagielski – Damian Malczewski, Dawid Zdrojewski (81. Damian Łuczak), Przemysław Kędziora, Emile Thiakane – Karol Kopliński, Wiktor Mrówczyński (71. Tomasz Gorgoń)

Żółte kartki: Emile Thiakane, Mirosław Maciejewski