Lech II Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo w III lidze. Tym razem rozgromiły Centrę Ostrów Wielkopolski aż 6:0. Hat-tricka na swoje konto zapisał Piotr Kurbiel, a po jednym golu dołożyli David Holman, Krystian Sanocki i Patryk Janasik.

Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia mieli słaby początek sezonu, kiedy w dwóch meczach zdobyli tylko punkt i nie strzelili żadnego gola. Powetowali to sobie jednak w dwóch kolejnych spotkaniach kiedy wysoko pokonali rywali 4:1 i 4:0. Dobra passa trwa nadal. Tym razem wynik był jeszcze wyższy, gdyż rezerwy Lecha zdobył aż sześć bramek nie tracąc żadnej.

Z uwagi na przerwę reprezentacyjną Kolejorz nie rozgrywa meczu w Ekstraklasie, stąd w składzie rezerw pojawili się zawodnicy z pierwszego zespołu. W bramce stanął Maciej Gostomski, a w pomocy Abdul Aziz Tetteh i David Holman. Trener Djurdjević postawił także na młodych piłkarzy powoli wchodzących do zespołu Macieja Skorży – Krystiana Sanockiego, Niklasa Zulciaka i Piotra Kurbiela. Ten ostatni był bohaterem spotkania.

Poznaniacy bardzo dobrze zaczęli mecz i już po ośmiu minutach prowadzili dwoma bramkami. Najpierw po szybkiej wymianie podań Maciej Orłowski w polu karnym dograł do Kurbiela, a ten trafił do siatki. Po chwili Sanocki dograł do Holmana, a ten miał czas żeby piłkę przyjąć i spokojnie przymierzyć. Futbolówka po mocnym strzale przełamała ręce golkipera Centry i trafiła do bramki. Asystent przy tym golu sam trafił jeszcze przed końcem pierwszej połowy wykorzystując sytuację sam na sam.

Po przerwie lechici kontynuowali dziurawienie siatki ostrowian. W ciągu jedenastu minut zdobyli kolejne trzy bramki. Najpierw po trójkowej akcji Holman-Zulciak-Kurbiel napastnik strzelił swojego drugiego gola w meczu. Chwilę później Węgier świetnie dograł do Patryka Janasika, a pomocnik rezerw na raty wykorzystał tą okazję. Strzelecki festiwal zakończył, kompletujący hat-tricka, Kurbiel, któremu dogrywał Sanocki. Napastnik pokonał bramkarza Ventry głową, a piłka jeszcze odbiła się od słupka.

– Mecz nam się ułożył bardzo dobrze i w kolejnym meczu szybko prowadziliśmy 2:0. Pierwsza połowa wyglądała przyzwoicie, mieliśmy sporo okazji, ale tylko jedna została wykorzystana. Po przerwie znowu ruszyliśmy wysokim pressingiem, udało nam się strzelić 3 kolejne bramki i w tym momencie skończył się mecz. Niestety, mieliśmy wynik 6:0, ale straciliśmy kontrolę nad grą i założeniami – mówił po meczu trener Djurdjević.

Kolejne spotkanie rezerwy Lecha zagrają za tydzień w Kleczewie z Sokołem. To będzie zdecydowanie trudniejszy sprawdzian dla podopiecznych Djurdjevicia, przeciwnicy zanotowali świetny start w rozgrywkach, wygrali cztery mecze, przegrali dopiero w tej kolejce 0:1, po bramce w 90. minucie.

Lech II Poznań – Centra Ostrów Wielkopolski 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Kurbiel (5.), 2:0 Holman (8.), 3:0 Sanocki (43.), 4:0 Kurbiel (51.), 5:0 Janasik (55.), 6:0 Kurbiel (62. – głową)

Lech II: Maciej Gostomski – MaciejOrłowski (46. Mateusz Spychała), Tomasz Dejewski, Kacper Wojdak, Grzegorz Rogala – Abdul Aziz Tetteh, Patryk Janasik (70. Marcin Gawron) – Krystian Sanocki (62. Marcin Wasielewski), David Holman, Niklas Zulciak – Piotr Kurbiel (70. Krzysztof Gładosz)

Żółte kartki: Tomasz Dejewski, Niklas Zulciak

źródło: lechpoznan.pl