Ogromnym sukcesem polskiej ekipy zakończyły się rozgrywane w dniach 20-25. czerwca w Zagrzebiu Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej. 

Reprezentacja Polski kobiet, z zawodniczką BHT Pyrki Poznań – Alicją Ślęzak w składzie, wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy! Pyrki Poznań w Chorwacji reprezentowane były także przez Karolinę Peda (grającego trenera oraz Prezesa Pyrek), która pełniła podczas wyjazdu rolę head of delegation. To niewątpliwie jeden z największych sukcesów polskiej piłki ręcznej w historii!

Polki, w decydującym o wyjściu z grupy meczu pokonały drużynę gospodarza imprezy – Chorwację, by następnie po niezwykle zaciętej walce odprawić z kwitkiem w ćwierćfinale stawianą w roli kandydata do złotego medalu reprezentację Holandii. W pojedynku półfinałowym wyższość Polek musiała z kolei uznać Dania. Sposób na nasze zawodniczki znalazły dopiero w meczu finałowym Norweżki, które okazały się być tego dnia nieznacznie lepsze i ostatecznie to na ich szyjach zawisły złote medale Mistrzostw Europy.

„Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego debiutu na imprezie tej rangi! Na pewno zapamiętam ten turniej do końca życia, jestem szczęśliwa i dumna z naszego sukcesu, choć jeszcze chyba nie do końca wszystko do mnie dociera. Nasz zespół dał z siebie wszystko i pokazał charakter, bo to właśnie w naszej zespołowości, wzajemnym wsparciu i pozytywnej motywacji tkwi nasza siła, która pozwala uwierzyć w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wszyscy w naszej ekipie zasłużyli na wielkie słowa uznania – zawodniczki, trenerzy, cały sztab i kibice, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego medalu. Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten turniej był tak dla mnie tak wyjątkowy i udany i kieruję słowa uznania w stosunku do trenerów, którzy potrafili wyciągnąć z każdej z nas to, co najlepsze i stworzyć tak zgrany team! Trener zawsze powtarza nam, że warto mieć marzenia, bo mają one szansę się spełnić – jeśli nie tym razem, to następnym. Jedno z naszych marzeń spełniło się bardzo szybko i mam nadzieję, że nikt nie ma nam tego za złe.” – podsumowała uśmiechnięta Alicja Ślęzak, reprezentantka Polski i zawodniczka BHT Pyrki Poznań.

Alicję, jak i całą drużynę BHT Pyrki Poznań, czekają teraz kolejne turnieje eliminacji Mistrzostw Polski, które odbędą się kolejno w Płocku, Gdańsku i Warszawie.

Z kolei Reprezentacja Polski, po krótkiej przerwie, spotka się ponownie w drugiej połowie lipca we Wrocławiu, gdzie zawodniczki i zawodnicy z całego świata zmierzą się w zawodach The World Games – Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich.

Infornacja BHT Pyrki Poznań/foto Beach Handball Croatia

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments