MUKS Poznań - ŁKS Łódź / fot. Irek Pindral

MUKS Poznań pokonał AZS PWSZ II Gorzów 50:41 w pierwszej kolejce I ligi rozegranej w 2016 roku. Patrycja Klatt i Alicja Szloser zdobyły połowę punktów dla Muksiar, odpowiednio 13 i 12.

Pierwsza kwarta meczu pomiędzy rezerwami zespołów z Tauron Basket Ligi Kobiet była najciekawszą częścią spotkania. Obie drużyny w trafiały miarę w skutecznie, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Po dziesięciu minutach gry był remis po 15. W drugiej części gorzowianki wykorzystały słabą serię poznanianek i zdobyły minimalną przewagę (26:20 i 28:22). Jednak po przerwie przyjezdne zagrały fatalnie.

Podopieczne trenera Roberta Pieczyraka przez dwadzieścia minut zdobyły zaledwie 13 punktów. MUKS nie był o wiele skuteczniejszy, ale wystarczyło to na wygraną 50:41. Wśród poznanianek wyróżniła się Patrycja Klatt, która w 23 minuty zdobyła 13 punktów (2/4 za 2, 3/6 za 3) oraz miała 5 zbiórek i 4 przechwyty.

MUKS Poznań – AZS PWSZ II Gorzów 50:41 (15:15, 10:13, 10:4, 15:9)

Poznań: Patrycja Klatt 13, Alicja Szloser 12, Sylwia Siemienas 6, Klaudia Gertchen 5, Karolina Olszewska 4, Zuzanna Puc 4, Barbara Skowronek 4, Marta Nowicka 2, Julia Drop 0, Katarzyna Olczak 0, Magdalena Mania 0.

Gorzów: Alicja Witkowska 18, Daria Stelmach 11, Paula Duchnowska 4, Jagoda Szczęsna 3, Olga Trzeciak 2, Magdalena Lasocka 2, Kinga Kominek 1, Adriana Kopciuch 0, Karolina Szałas 0, Laura Dubaj 0.