Biofarm Basket Poznań - Spójnia Stargard / fot. Irek Pindral

Biofarm Basket Poznań przegrał drugi mecz z rzędu. W niedzielę podopieczni trenera Przemysława Szurka ulegli u siebie Spójni Stargard 61:70.

Poznaniacy dobrze rozpoczęli spotkanie i pod koniec drugiej kwarty prowadzili 27:23. Jednak goście powoli zaczęli przejmować inicjatywę. Jeszcze na początku drugiej połowy Spójnia miała tylko dwa punkty przewagi (40:38), ale od tego momentu gospodarze przestali trafiać do kosza, co wykorzystali w stu procentach podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza.

Na osiem minut przed końcem meczu było 60:41 dla drużyny ze Stargardu. Jednak Biofarm Basket nie poddał się i zanotował serię 14:0. Kibicom wróciła wiara w zwycięstwo. W końcówce poznaniakom ponownie zabrakło skuteczności. Ostatecznie po emocjonującej końcówce Spójnia wygrała 70:61.

Po tym meczu Biofarm Basket z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek zajmuje 10. miejsce w tabeli 1. ligi. Natomiast Spójnia z kompletem wygranych jest wiceliderem.

Biofarm Basket Poznań – Spójnia Stargard 61:70 ( 16:15, 13:18, 11:22, 21:15)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

Biofarm: Adam Metelski 17, Filip Struski 10, Jakub Fiszer 8, Piotr Wieloch 8, Wojciech Frąckowiak 6, Mateusz Migała 6, Mikołaj Kurpisz 4, Mateusz Bręk 2, Patryk Stankowski, Dawid Gruszczyński, Tomasz Smorawiński.

Trener: Przemysław Szurek.

Spójnia: Marcin Dymała 16, Karol Pytyś 12, Paweł Lewandowski 11, Hubert Pabian 10, Maciej Raczyński 9, Wojciech Fraś 6, Damian Janiak 4, Paweł Śpica 2.

Trener: Krzysztof Koziorowicz.