AZS UAM Poznań - fot. Irek Pindral

AZS UAM Poznań pokonał AZS Uniwersytetu Warszawskiego 9:3 w zaległym meczu 3. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet. Cztery bramki dla „Orzełków Weissa” zdobyła Monika Marczak.

Spotkanie pierwotnie miało odbyć się w połowie grudnia. Jednak wtedy poznanianki przebywały na turnieju w Liverpoolu i mecz został przełożony.

Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski przez całe spotkanie w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i ich zwycięstwa nawet na moment nie było zagrożone. Najciekawiej było na początku drugiej połowy. Wtedy to futsalistki obu drużyn w zaledwie dziewięć minut zdobyły sześć bramek.

Po półgodzinie gry na boisku pojawiła się Katarzyna Osiadło, przez kilka sezonów bramkarka AZS-u UAM. Teraz stanęła naprzeciw swoich byłych koleżanek z zespołu, gdyż broni barw AZS-u UW. Do końca meczu niemal zaryglowała dostęp do swojej bramki, kilkukrotnie wychodząc obronną ręką z pojedynków z poznaniankami, dała się pokonać tylko dwa razy.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AZS UAM 9:3. Kolejny mecz Akademiczki rozegrają we własnej hali już w sobotę 9 stycznia 2016 roku o godzinie 18.00 z zespołem Orion-Kresowiak Siemiatycze.

AZS UAM Poznań – AZS UW Warszawa 9:3 (3:1)

Bramki: Monika Marczak (4., 16., 21., 22.), Marta Kosiorek (15., 27.), Alicja Zając (23.), Alicja Busza (32.), Joanna Gawrych (39.) – Karolina Skrzypczyk (17.), Katarzyna Włodarczyk (26., 29).

AZS UAM Poznań: Emilia Krajewska, Dominika Dewicka – Monika Marczak, Alicja Zając, Adrianna Sikora, Alicja Busza, Paula Fronczak, Joanna Gawrych, Agnieszka Grzechowiak, Karolina Grześkowiak, Marta Kosiorek, Marta Zielińska, Patrycja Zawłocka.

Trener: Wojciech Weiss.

AZS UW Warszawa: Zuzanna Nikisz, Katarzyna Osiadło – Urszula Siewko, Joanna Trzcińska, Aleksandra Orzechowska, Marta Walczak, Marlena Smolińska, Karolina Skrzypczyk, Katarzyna Włodarczyk, Ewelina Karwańska, Angelina Ignatiewa.

Trenerka: Maria Wąsowska.