Juniorki ENEA AZS pokonały w derbowym pojedynku MUKS 88:75

Był to naprawdę ciekawy i emocjonujący pojedynek. Już w najbliższą sobotę na Chwiałce kolejny pojedynek między tymi klubami, tym razem seniorki Pomarańczarnia MUKS, jako gospodynie, podejmować będą ENEA AZS. Zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko.

Derby kierują się swoimi prawami. I tak też było w rewanżowym  meczu pomiędzy juniorkami Enea AZS, a MUKSem. W pierwszym spotkaniu, w  listopadzie górą były akademiczki, wygrywając wysoko na boisku przeciwnika 74:53. Faworytkami więc u siebie były zdecydowanie akademiczki. Jednak przebieg meczu tego nie pokazał. To MUKS wygrywał od początku meczu narzucając przeciwniczkom swój szybki i agresywny styl gry i prowadząc w pierwszych minutach. Jednak akademiczki szybko się pozbierały i za sprawą ogranych już w 1 lidze Karolinie Stefańczyk i Aleksandrze Zięmborskiej, wyszły na prowadzenie wygrywając po pierwszej części spotkania 25:17. W drugiej odsłonie to jednak znowu goście „włączyli szósty bieg” i po kilku trafieniach MUKS „doszedł” AZS na 4 punkty – do przerwy 38:42. W szatni akademiczek musiało być gorąco, bo dziewczyny wyszły na boisko na ostatnią chwilę przed rozpoczęciem spotkania i zaatakowały przeciwnika agresywną obroną na całym boisku. To przyniosło skutek i akademiczki odskoczyły muksiarom na ponad 20 punktów, wygrywając 3 kwartę 30:11. Ale to były derby… Uśpione wysoką przewagą akademiczki zbyt wcześnie odpuściły mecz i mogło dojść do niespodzianki. 4 odsłonę spotkania rozpoczęły od 0:13 i zrobiło się nerwowo na ławce trenerskiej Enea AZS. Trenerka Monika Sibora wzięła czas, zmieniła zawodniczki i przy stanie 76:53 kontrolowała wynik do końca.

ENEA AZS Poznań-MUKS Poznań 88:75 (25:17, 17:21, 30:11, 16:26)

AZS: Zięmborska 20, Marek 18, Gołochowicz 16,  Dąbrowska 13,  Stefańczyk 9,  Ziobro 6,  Draheim 3,  Piasecka 3

MUKS: Kowalewska 29, Olejnik 10, Perła 9, Pilichowska 9, Strzelczyk 7, Giżyńska 5, Jóźwiak 4, Masłowska 2