Warta Poznań w przedostatnim sparingu przed nowym sezonem przegrała ze Świtem Skolwin 2:3. Bramki dla „Zielonych” zdobyli Łukasz Spławski oraz Tomasz Koziorowski.

Mecz na treningowym boisku Warty rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem. Gościom zepsuł się autokar i musieli dojechać samochodami. Świt w przyszłym sezonie będzie grał w grupie drugiej III ligi.

Gospodarze od pierwszych minut byli w większym posiadaniu piłki i już w 21. minucie Łukasz Spławski uwieńczył to pięknym golem z główki, po dośrodkowaniu z prawej części boiska. Natomiast chwilę później po przepychankach w polu karnym sędzia przyznał drużynie gości rzut karny, który precyzyjnie wykorzystał Paweł Krawiec.

W 30. minucie poznaniacy także mieli „jedenastkę”. Piłka uderzona przez Łukasza Białożyta musnęła poprzeczkę i poleciała za bramkę.

Podczas krótkiej przerwy Tomasz Bekas przeprowadził pięć zmian, ale to nie pomogło i drużyna Świtu zdecydowanie przeważała w drugiej połowie. W 50. minucie Adrian Laskowski doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. Po godzinie gry Marcin Krystek wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem Warty i oddał czysty strzał do siatki.

Dwie minuty później poprzez niezrozumienie Bartosza Kieliby i Mateusza Filipowiaka, obrońca „Zielonych” strzelił samobójczego gola. W 80. minucie Tomasz Koziorowski zdobył kontaktową bramkę, jednak to nie wystarczyło drużynie z Poznania i mecz zakończył się wynikiem 2:3.

To był przedostatni sparing Warty przed startem nowego sezonu, który rozpocznie się 30 lipca przy Drodze Dębińskiej spotkaniem z Kotwicą Kołobrzeg.

Warta Poznań – Świt Skolwin 2:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Spławski (21.), 1:1 Krawiec (24. – karny), 1:2 Krystek (61.), 1:3 Kieliba (63. – samobójczy), 3:2 Koziorowski (80.).

Warta: Mateusz Filipowiak – Artur Marciniak (46. Gracjan Goździk), Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb (46. Nikodem Fiedosiewicz) – Alain Ngamayama (46. Adrian Laskowski, 50. Damian Sierant), Łukasz Białożyt (65. Adrian Szynka) – Krzysztof Biegański, Jan Paczyński (46. Michał Cywiński), Michał Ciarkowski (46. Miłosz Brylewski) – Łukasz Spławski (65. Jan Paczyński).

Świt Skolwin: Adrian Kaczmarek (46. Kacper Rosa) – Patryk Bil, Adrian Kronkowski (46. Michał Kołodziejski), Ernest Graś, Grzegorz Szczepański, Oskar Szczepański, Maciej Wyganowski, Paweł Krawiec, Kamil Walków (46. Fryderyk Palczewski), Patryk Ortel (46. Mateusz Malczak), Marcin Krystek.