AZS UAM Poznań - fot. Irek Pindral

W 5. kolejce II ligi siatkarze AZS UAM Poznań przegrali na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk 1:3. Pomimo niekorzystnego wyniku podopieczni Dariusza Lisieckiego nie dali się łatwo pokonać.

Po wygranej w poprzedniej kolejce nad Espadonem Szczecin morale wśród poznaniaków były bardzo wysokie. Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski przed meczem ze Stoczniowcem zapowiadali, że jadą do Gdańska po komplet punktów.

Pomimo walki zawodnicy AZS UAM przegrali pierwszego seta spotkania do 21. Strata została jednak szybko odrobiona, bo drugą partię poznaniacy pewnie wygrali do 16. Niestety kolejne dwa sety należały do gospodarzy. Najpierw Stoczniowiec był lepszy na przewagi 26:24, a spotkanie zakończył zwycięstwem nad UAM 25:20.

GKS Stoczniowiec Gdańsk AZS UAM Poznań 3:1 (25:21, 16:25, 26:24, 25:20)

AZS UAM: Bartosz Sobstyl, Radosław Róg, Miłosz Lipski, Rafał Stasiński, Kamil Radzikowski, Marcin Szczechowicz, Rafał Mucha (L) oraz Przemysław Sas, Kacper Jankowski, Damian Lisiecki.