Posnania - Arka Gdynia / fot. Irek Pindral

Posnania nie miała żadnych w meczu u siebie z Arką Gdynia. Mistrzowie Polski pokonali poznaniaków 74:8.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Posnanii, która zepchnęła rugbystów Arki do głębokiej defensywy. Nie mogąc przebić się przez obronę rywala, zdecydowali się kopnąć piłkę na słupy, jednak było to zagranie nieskuteczne. Były to dobre złego początki. Pierwsza szarża Arki od razu przyniosła przyłożenie wraz z podwyższeniem.

Muszkieterom udało się wywalczyć rzut karny, który niestety został wykonany nieskutecznie. Po tym stałym fragmencie gry do głosu ponownie doszli Arkowcy ,mozolnie pracując nad kolejnym przyłożeniem, co w końcu im się udało. Po tym fakcie zagotowało się między zawodnikami obu piętnastek. Kop na podwyższenie aktualnych mistrzów był również skuteczny.

Poznaniakom udało się jeszcze raz zerwać w pierwszej odsłonie. Bardzo dobra szarża została ostatecznie powstrzymana, ale drugi raz został podyktowany rzut karny dla Muszkieterów. Do końca pierwszej połowy na boisku rządzili już tylko goście, zdobywając kolejne trzy przyłożenia.

W drugiej połowie różnice w stylu gry pomiędzy Arką a Posnanią były widoczne gołym okiem. Mistrzowie Polski zdecydowanie dynamiczniej i pewniej poruszali się po boisku, często mijając rywali jak pachołki. Podczas pierwszego przyłożenia gości po wznowieniu gry atak Arki wszedł w obronę gospodarzy jak nóż w masło. Zawodnikom Posnanii chyba brakowało determinacji.

Rzadko na siebie pokrzykiwali zachęcająco. Być może utytułowany rywal sparaliżował ich psychicznie. Potwierdzeniem tych słów było zachowanie Posnanii pod własnymi słupami. Jeden zawodnik Arki pressingiem powstrzymał jednego z gospodarzy, kolejny z nich nieczysto kopnął piłkę, piłkę przejął Dawid Banaszek, zdobywając kolejne przyłożenie wraz z podwyższeniem.

Po chwili reprezentant Polski szarżą zdobył kolejne pięć punktów, dodając dwa oczka z podwyższenia. W końcówce spotkania udało zdobyć się punkty z przyłożenia gospodarzom, co choć trochę poprawiło ich morale.

Posnania – Arka Gdynia 8:74 (3:31)

Punkty Posnania: Mateusz Szczepaniak 5 (P), Mateusz Adamski 3 (K)

Punkty Arka: Dawid Banaszek 27 (3P, 6p), Wiktor Zaradzki 15 (3P), Szymon Sirocki 12 (2P, pd), Rafał Kwiatkowski 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P), Rafał Szrejber 5 (P), Tomasz Stępień 5 (P).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments