Na inaugurację sezonu w I lidze kobiet Polonia Poznań wygrała z Unifreeze Górzno 3:1. Bramki dla gospodyń zdobywały Monika Nowak, Aleksandra Tyl oraz Monika Marczak. Mecz przy ul. Harcerskiej odbył się w iście tropikalnych warunkach.

W drużynie Polonii wystąpiły nowe zawodniczki – Emilia Krajewska, Patrycja Kościelna i Paulina Liczbińska. Z nowych piłkarek nie mogła wystąpić Marta Kosiorek, a trener Łukasz Nowak z różnych powodów nie mógł skorzystać jeszcze z Eweliny Zalaszewskiej, Alicji Zając oraz Alicji Buszy.

Od początku gospodynie ostro natarły na przyjezdne i przyniosło to efekt w postaci powadzenia. W 4. minucie gola strzeliła najbardziej doświadczona piłkarka w zespole Polonii Monika Nowak.

Po bramce gra się bardziej wyrównała. Do przerwy padły jeszcze dwa gole, po jednym z obu stron. Najpierw w 41. minucie zdecydowanie najlepsza na boisku Tyl po ładnej akcji zdobyła drugą bramkę dla Polonii.

Jednak drużyna Unifreeze ma w swoich szeregach bardzo dobrą snajperkę Agatę Bałę, która czeka na to, aby coś ustrzelić. Po jej golu do „szatni” wynik do przerwy brzmiał 2:1.

Druga część spotkania była bardzo podobna do pierwszej. W 55. minucie kapitan Polonii Marczak ustaliła wynik spotkania na 3:1. Do końca spotkania oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, ale więcej goli już nie padło.

– Pierwszy mecz w sezonie był dla mnie debiutem i nie ukrywam, że był on dla mnie ważny. Cieszy mnie to, że trener dał mi szanse i mogłam pokazać swoje umiejętności, chociaż wcześniej w fazie przygotowań do sezonu grałam na prawej obronie, a tu pozycja prawego pomocnika była dla mnie zaskoczeniem i wyzwaniem. Jestem zadowolona, że udało nam się wygrać to spotkanie i pokazać, że w tym roku mierzymy wyżej niż w poprzednim. Uważam, że mecz może nie był efektownym widowiskiem, ale cieszą trzy punkty i to, że mimo takiego upału każda z nas dała z siebie 100% – mówiła po spotkaniu debiutująca w Polonii Liczbińska.

Mecz ciężki, nie do końca wiedziałyśmy czego się spodziewać po Górznie. Mimo, ze nie spotkała nas z nimi ani razu porażka to każda z dziewczyn podeszła do tego meczu bardzo poważnie. Brawa dla podstawowych zawodniczek, cieszymy się bardzo, że trzy punkty znalazły się na naszym koncie – to z kolei komentarz zdobywczyni drugiej bramki dla gospodyń Tyl.

– Mecz ciężki ze względu na warunki pogodowe. Cieszą trzy bramki i trzy punkty. Przeciwnik wybiegany ale kontrolowałyśmy sytuacje. Skrzydłowe dużo biegały i stwarzały zagrożenie. Miło, że w końcu strzelamy bramki po całkiem ładnych i składnych akcjach. Oby tak dalej – na koniec jeszcze podsumowanie spotkania przez Annę Jacewicz.

Polonia Poznań – Unifreeze Górzno 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 M. Nowak (4.), 2:0 Tyl (41.), 2:1 Bała (45.), 3:1 Marczak (55.)

Polonia: Dominika Dewicka (75. Emilia Krajewska) – Karolina Grześkowiak, Laura Czudzińska, Monika Nowak, Zuzanna Filipiak (46. Renata Nowak), Anna Jacewicz, Dorota Czech, Monika Marczak (81. Zuzanna Sawicka), Patrycja Kościelna (84. Sandra Beszterda) Paulina Liczbińska (60. Adrianna Sikora), Aleksandra Tyl

Unifreeze: Paulina Pilecka – Wioleta Wszeborowska, Julia Brzozowska, Anna Siwicka, Zuzanna Domagalska, Marta Fierek (55. Jagoda Garbowska), Dominika Głowacka, Julita Głąb, Weronika Hossa, Agata Bała, Klaudia Szymczak.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments