Panie z Polonii Poznań remisem ze spadkowiczem z ekstraligi Sztormem Gdańsk, zainaugurowały pierwszoligowe zmagania.

W drużynie z Harcerskiej przed sezonem zaszły spore zmiany kadrowe. Dlatego władze klubowe oraz kibice byli ciekawi pierwszego meczu z trudnymi i niewygodnymi rywalkami z Gdańska.

Spotkanie ze Sztormem tak jak się spodziewaliśmy było bardzo zacięte – po meczu powiedział kierownik drużyny Paweł Tyl.

-Nieznaczna przewaga drużyny gości dała się zauważyć już od początku spotkania. Dodam tylko, że nasza drużyna grała ze sobą pierwszy raz w takim ustawieniu i w tak znacznym stopniu osłabiona brakiem podstawowych zawodniczek: Zając, Busza, Sikora, Skowrońska, Nowak Monika (podstawowe zawodniczki w ubiegłym sezonie-uzupełnienie redakcji),  ale mimo wszystko da się zauważyć, iż zmienniczki dały radę i potrafiły zaskoczyć piękną kontrą w wykonaniu Machowieckiej i strzałem Liczbińskiej w pierwszej części spotkania wyprowadzając wynik na 1:0 dla Polonii. W drugiej części zabrakło trochę doświadczeni i sił, stąd udało się zdobyć przyjezdnym w 71 minucie wyrównującą bramkę. Ogólnie ze spotkania jak na inauguracje sezonu jesteśmy zadowoleni, a najbardziej cieszy to że dziewczyny są zdrowe i nie odniosły kontuzji – dodaje Paweł Tyl.

Bardzo dużo zmian, widać że Zarząd dużo i szybko się uczy i słucha swoich podopiecznych co jest bardzo ważne w budowaniu pozytywnej atmosfery wokół klubu. Efektem tego jest, chyba pierwszy raz w historii 27 zgłoszonych zawodniczek z pierwszego zespołu i wymienna współpraca z drugim zespołem – uzupełnia kierownik Tyl.

Należy dodać, że po latach marazmu w tym jednym z najstarszych klubów Poznania, sporo się zmienia, oczywiście na lepsze. Poprawiła się współpraca z władzami miasta, sporo się dzieje na samym obiekcie.

 

Polonia Poznań – Sztorm Gdańsk 1:1

Bramki Liczbińska dla Polonii, Pielowska dla Sztormu.

Polonia : Siejka, Czudzińska, Cywińska, Filipiak, Grześkowiak, Jędraszyk, Liczbińska, Machowiecka, Sawicka, Nowicka, Zalaszewska.

Na zmiany wchodziły: Anusiak, Nowak Renia, Tyl, Lewicka, Jacewicz, Cieślak.

Trener Michał Waraczyński

 

Informacja Polonia Poznań/Paweł Tyl, zdjęcia sportowy-poznan.pl, kobiecapilka.pl

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments