Warta Poznań wciąż pozostaje bez zwycięstwa na koncie w II lidze. Zieloni przegrali na wyjeździe z Odrą Opole 1:4, prezentując się na boisku znacznie gorzej od gospodarzy.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zespołu Odry. Już w 2. minucie Marek Gancarczyk otworzył wynik dla opolan. Już po sześciu minutach gospodarze podwyższyli prowadzenie. Mateusz Peroński wykorzystał znakomite dośrodkowanie i zdobył drugą bramkę dla Odry.

W pierwszej połowie gospodarze prezentowali się zdecydowanie lepiej od poznaniaków, którzy byli zupełnie bezradni. Swoją przewagę piłkarze Dumy Opolszczyzny udokumentowali zdobyciem trzeciej bramki w 38 minucie, kiedy to Bodzioch wykorzystał fatalny błąd Mateusza Filipowiaka, który nieudanie próbował przechwycić piłkę z dośrodkowania.

Druga część spotkania nie przyniosła znacznej zmiany, jeśli chodzi o obraz gry. Co prawda Warciarze od czasu do czasu przedostawali się na połowę Odry, jednak nie potrafili w żaden sposób zagrozić bramce gospodarzy.

W 70. minucie opolanie za sprawą Mateusza Gancarczyka zdobyli czwartą bramkę, tym samym zadając podopiecznym trenera Tomasza Bekasa ostateczny cios. Zieloni zdołali odpowiedzieć jedynie honorową bramką, zdobytą w 90. minucie przez Filipa Brzostowskiego.

Dzięki tej wygranej Odra pozostała liderem tabeli II ligi z dziesięcioma punktami na koncie. Warta natomiast po sobotniej porażce spadła na ostatnie miejsce. Duma Wildy ma na koncie zaledwie jedno oczko, a w dotychczasowych czterech meczach ani razu nie zdołali wygrać.

Odra Opole – Warta Poznań 4:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Marek Gancarczyk (2.), 2:0 Peroński (8.), 3:0 Bodzioch (38.), 4:0 Mateusz Gancarczyk (70.), 4:1 Brzostowski (90.).

Odra: Tobiasz Weinzettel – Robert Trznadel, Aleksander Kowalski, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk – Marek Gancarczyk (65. Michał Sypek), Tomasz Wepa, Mateusz Peroński, Waldemar Gancarczyk (46. Adrian Krysian), Rafał Brusiło (46. Mateusz Gancarczyk) – Dawid Wolny (55. Przemysław Brychlik).

Warta: Mateusz Filipowiak – Artur Marciniak, Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba (46. Franciszek Siwek), Jakub Kiełb – Łukasz Białożyt (75. Adrian Szynka), Alain Ngamayama – Krzysztof Biegański (46. Nikodem Fiedosiewicz), Filip Brzostowski, Michał Cywiński (35. Michał Ciarkowski) – Jan Paczyński

Żółte kartki: Marek Gancarczyk – Michał Cywiński, Artur Marciniak, Franciszek Siwek.