Kotwica Kórnik - AZS UAM Poznań / fot. Irek Pindral

Mieszaną formę zaprezentowały wielkopolskie futsalistki podczas pierwszych meczów 1/4 finału Ekstraligi Kobiet. AZS UAM Poznań może być zadowolony, ale Kotwicę Kórnik czeka odrabianie strat.

W pierwszej fazie sezonu dwanaście drużyn zostało podzielonych na dwie grupy, w których rywalizowały system każdy z każdym. Po dziesięciu kolejkach po cztery najlepsze zespoły awansowały do ćwierćfinału rozgrywek i zostały rozstawione w parach: A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B1. Następnie zwycięzcy par zmierzą się w Final Four, który odbędzie się w stolicy Wielkopolski.

W grupie pierwszej najlepszy był AZS UAM Poznań. Natomiast Kotwica Kórnik zajęła trzecie miejsce. W 1/4 Ekstraligi Kobiet obie drużyny trafiły odpowiednio na AZS Uniwersytet Śląski Katowice oraz LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek. Pierwsze spotkania rozegrane zostały w niedzielę 14 lutego. Rewanże zostały zaplanowane na 21 lutego.

Kotwica Kórnik – LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek 1:4

Bramki: Hanna Cerajewska – Katarzyna Bąk (dwie), Ilona Sotor, Katarzyna Rudner.

Kotwica: Aleksandra Blige – Aleksandra Godlewska, Ewa Weber, Aleksandra Chojnacka, Hanna Cerajewska, Monika Nowak, Klaudia Jędraszyk, Magdalena Zagajska, Marta Boguszyńska, Anna Jacewicz.

Spotkanie udanie rozpoczęło się dla drużyny z Kórnika, która objęła prowadzenie po bramce zdobytej przez Hannę Cerajewską. Jednak przed końcem pierwszej połowy wyrównała Katarzyna Rudner. Przyjezdne miało dużo szczęścia, ponieważ ich bramkarka Magdalena Religa w bardzo dobrym stylu obroniła kilka groźnych strzałów.

W drugiej połowie gole strzelały już tylko zawodniczki z Głogówka. Kotwica również miała swoje szanse, ale grała bardzo nieskutecznie, co przełożyło się na końcowy rezultat. Na pochwałę zasługuje bramkarka Aleksandra Blige, która uratowała drużynę z Kórnika, broniąc dwa rzuty karne. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla LKS Strzelec RB Gorzycki Głogówek.

AZS Uniwersytet Śląski Katowice – AZS UAM Poznań 1:2

Bramki: Paula Wachulec – Ada Sikora (24.), Laura Czudzińska (31.).

AZS UAM: Emilia Krajewska – Alicja Busza, Alicja Zajac, Joanna Gawrych, Marta Kosiorek, Laura Czudzińska, Monika Marczak, Ada Sikora, Paula Fronczak, Agnieszka Grzechowiak.

Spotkanie z zawodniczkami z Katowic było bardzo ciężkie dla poznanianek. Podopieczne trenera Wojciecha Weissa musiały odrabiać stratę i w drugiej połowie włączyć drugi bieg. Najpierw „Akademiczki” doprowadziły do remisu, a następnie do jednobramkowego prowadzenia. Bohaterem meczu okazały się słupek i poprzeczka, które futsalistki z Poznania obijały bardzo często. Mimo słabszej gry to jednak AZS UAM przed rewanżem jest w lepszej sytuacji.