Polonia Poznań wygrała pierwszy mecz w tym roku. Zawodniczki prowadzone przez trenera Łukasza Nowaka pokonały na wyjeździe Victorię Sianów 5:0.

– Ufffff… Tak można zacząć! W końcu udało nam się zdobyć 3 pkt! Do tego dołożyć 5 zwycięskich bramek. Nie będziemy ukrywać, że zrobiłyśmy wielki krok w kierunku utrzymania. Od początku wyszłyśmy na mecz zdeterminowane, jednak to dziewczyny z Sianowa miały groźniejsze sytuacje. Słupek, sytuacja sam na sam. Po chwili rzut wolny dla nas i sytuację zamknęła Ewelina Zalaszewska. 1:0 dla nas.

Kluczem do sukcesu były prostopadle podania, tak podwyższyła na 2:0 i potem 3:0 Ala Busza. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie chciałyśmy pójść za ciosem. Ale znów na początku trochę nerwowo. Mimo wszystko przejęłyśmy inicjatywę i szukałyśmy kolejnych bramek. Po rajdzie lewą stroną Buszy, bramkę strzeliła Zając i to z głowy! Ostatnią piątą bramkę strzeliła Alicja Busza, która tego dnia była bardzo dobrze dysponowana.

Cała drużyna zagrała świetny mecz. Konsekwentnie budowałyśmy akcje środkiem, jak i skrzydłami. Wiedziałyśmy jak ważny to pojedynek dla nas i nie wyobrażałyśmy sobie, by wrócić bez punktów! Walczymy dalej o ligowy byt!

Relacja: Alicja Zając

Victoria Sianów – Polonia Poznań 0:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Zalaszewska (24.), 0:2 Busza (30.), 0:3 Busza (35.), 0:4 Zając (68.), 0:5 Busza (80.)

Victoria: Chwastek – Buszkowiecka, Pencherkiewicz, Żak-Kwaśniewska (44 Pietras), Wieczorek, Krupienko, Pawłowska, Struszczyk, Wodarczyk (75 Wojciechowska), Trzeciak (75 Tomaszewska), Grzelak

Polonia: Dominika Dewicka – Karolina Grześkowiak (70. Renata Nowak), Monika Nowak, Laura Czudzińska, Zuzanna Filipiak (75. Joanna Lewandowska), Anna Jacewicz, Alicja Busza, Monika Marczak, Alicja Zając, Ewelina Zalaszewska (70. Sandra Beszterda), Aleksandra Tyl (46. Dorota Czech).