mks-poznan-spr-bor-obornikiDo składu MKS-u Poznań dołączyło trzech nowych zawodników. Jednym z nich jest dobrze znany poznańskim kibicom Rafał Niedzielski. W zespole występował w sezonie 2011/2012 i został wtedy królem strzelców II ligi. Z kolei Maciej Tokaj oraz Daniel Bartłomiejczyk to młodzi, perspektywiczni gracze.
Tokaj to środkowy rozgrywający, który do tej pory występował w barwach Orlen Wisły Płock. Do MKS-u został wypożyczony na okres dwóch lat.

– W sezonie 2011/12 występowaliśmy w I lidze. Niestety spadliśmy do II ligi, gdzie w zeszłym sezonie w znacznie odmłodzonym składzie zajęliśmy 3. miejsce za AZS UMCS Lublin i KS Warszawianką Warszawa. W Płocku nauczyłem się grać w piłkę ręczną dzięki bardzo dobremu sztabowi szkoleniowemu. Osiągaliśmy liczne sukcesy w rozgrywkach juniorskich: wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych (2010/11), wicemistrzostwo Polski Juniorów Starszych (2011/12). W ostatnim sezonie udało nam się zdobyć mistrzostwo Polski Juniorów pokonując drużynę z Końskich, która wcześniej dwukrotnie nam ten tytuł odbierała – mówi nowy nabytek poznańskiej drużyny.

Tokaj może poszczycić się również występami w kadrze narodowej. – Jestem reprezentantem Polski juniorów, jednak od tego roku przechodzimy w wiek młodzieżowca. Największym sukcesem na tym polu było zdecydowanie 5. miejsce na mistrzostwach Europy w Goeteborgu (2013), ustępując tylko drużynom ze Szwecji, Dani, Hiszpanii i Rumunii, czym zdecydowanie poprawiliśmy opinię o naszym zespole po nieudanych eliminacjach do mistrzostw Europy w 2012 roku – dodaje.

Z kolei Bartłomiejczyk jest wychowankiem UKS „Dziewiątka” Legnica i również występuje na pozycji środkowego rozgrywającego. – Przez ostatnie 3 lata grałem w SMS-ie Gdańsk, a dwa ostatnie sezony występowałem w I lidze i innych rozgrywkach, w których SMS brał udział. Największym sukcesem było dostatnie się do gdańskiej szkoły, gdzie otrzymywałem szanse do gry w I lidze – mówi młody szczypiornista.

Szczypiorniści zdradzili dlaczego zdecydowali się na grę w poznańskim klubie. – Zdecydowałem się na grę w MKS ponieważ uważam, że jest to klub, w którym będę mógł się doskonale rozwinąć. Od pierwszej rozmowy z trenerem byłem bardzo pozytywnie zaskoczony entuzjazmem i chęcią do pracy jaka tutaj panuje. W Poznaniu zamierzam podjąć studia na Uniwersytecie Ekonomicznym na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze – mówi wychowanek płockiej Wisły. – Zdecydowałem się na MKS, gdyż wiedziałem, że ten zespół jest dość młody, a tym samym jest perspektywiczny, ma szanse na duży rozwój. Będę studiował na AWF-ie na Wychowaniu Fizycznym – powiedział Bartłomiejczyk.

Ważnym aspektem w każdej drużynie jest dobra atmosfera. Nowi zawodnicy nie mieli większych problemów z aklimatyzacją w zespole. – Byłem bardzo mile zaskoczony tym, jak chłopacy przywitali mnie w nowym zespole, panuje tu świetna atmosfera – powiedział Tokaj. – Atmosfera jest bardzo pozytywna i przyjazna. Zostałem dobrze przyjęty w zespole, za co dziękuję chłopakom z drużyny – dodał Bartłomiejczyk.

Jak więc nowi zawodnicy oceniają szanse MKS-u w rozgrywkach w I lidze? – Głównym celem dla naszego zespołu w nadchodzącym sezonie jest utrzymanie się, najlepiej na 6-8 miejscu. Kluczem do tego może być szybkie przystosowanie się do gry w I lidze, gdzie gra znacznie różni się od tej w niższej klasie rozgrywkowej i jak najszybsze zgranie się nowych zawodników z resztą zespołu – ocenia Tokaj.  – Chciałbym jak najlepiej prezentować się w MKS-ie, a tym samym pomóc w utrzymaniu. Sądzę, że wola walki może przyczynić się do pozostania w lidze – dopowiada wychowanek „Dziewiątki” Legnica.

Rozgrywający uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili, jakie są ich sportowe marzenia. – Moim największym marzeniem jest złoto olimpijskie i reprezentowanie Polski na imprezach rangi światowej – powiedział Tokaj. – Marzeniem jak dla każdego sportowca to gra na jak najwyższym poziomie. Na obecną chwilę tym marzeniem jest utrzymanie się z MKS-em w I lidze i pokazanie się każdego z nas z jak najlepszej strony – zakończył Bartłomiejczyk.

źródło: mks.poznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments