Kolejne dwa punkty zainkasowali w ligowych rozgrywkach szczypiorniści poznańskiego MKS-u. W rozgrywanym awansem meczu w Oleśnicy pokonali miejscową Pogoń 36:22.

Mecz otworzył z karnego najlepszy snajper miejscowych Krzysztof Grela, ale było to jedyne prowadzenie gospodarzy w tym meczu. Tomasz Łączkowiak do spółki z Jakubem Pochopieniem szybko wyprowadzili podopiecznych Domana Leitgebera na prowadzenie 8:4, a poznaniacy stopniowo zwiększali swoją przewagę. Od 23. minuty przyjezdni zdobyli aż sześć bramek tracąc tylko jedną i do szatni schodzili z zaliczką dziewięciu bramek (18:9).

W bramce lidera rozgrywek na dobre zadomowił się Tomasz Sobota, dobre zawody rozgrywał Bartosz Przedpełski, a cenne bramki dorzucali bracia Kasperczakowie.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na skrzydle Konrada Szczukockiego zamienił Maciej Cegła i przez pół godziny sześć razy pokonał bramkarzy Pogoni. W ekipie ze stolicy Wielkopolski na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy, a wygrana ani przez moment nie była zagrożona.
Najwięcej bramek dla poznaniaków zdobyli wspomnieni wcześniej Maciej Cegła i Tomasz Łączkowiak – po sześć. Jedną mniej uzbierali Bartosz Przedpełski i Jakub Pochopień.
Przed zawodnikami MKS-u jeszcze jedno spotkanie. W ostatniej kolejce pierwszej rundy podejmą przed własną publicznością OSiR Komprachcice.
Pogoń Oleśnica – MKS Poznań 22:36
 
MKS: T. Sobota, P. Kopczyński, B. Badowski, T. Łączkowiak i M. Cegła po 6, J. Pochopień i B. Przedpełski po 5, W. Leder 3, J. Kasperczak 3, M. Kasperczak, Ł. Niedzielak, J. Perri po 2, M. Janur 1, D. Komisarek 1, M. Dubisz, K. Szczukocki.
źródło: mks.poznan.pl
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments