fot. mks.poznan.pl

Nie udało się sprawić niespodzianki piłkarzom ręcznym MKS Poznań w swym ostatnim meczu w tym sezonie. Mimo ambitnej postawy poznaniacy przegrali w Elblągu z miejscowym KS Wójcik Meble 22:26 i zakończyli rozgrywki na 9 miejscu.

O porażce w tym meczu zadecydowała głównie słabsza pierwsza odsłona spotkania, którą podopieczni Domana Leitgebera przegrali 15:10. Po zmianie stron widowisko się wyrównało, a goście mozolnie odrabiali straty. Na kilka minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili już tylko 22:20. I gdyby nie niewykorzystane przez poznaniaków sytuacje dogodne do zdobycia bramki wynik mógł być jeszcze korzystniejszy. Na nieszczęście dla przyjezdnych pojedynek sam na sam z Henrykiem Rynalskim przegrywali kolejno Dominik Nawrocki, Jakub Pochopień, Piotr Jarosz i Jakub Kasperczak. Elblążanie dorzucili za to jeszcze jedną bramkę i spokojnie kontrolowali końcówkę meczu.
W poznańskiej, odmłodzonej mocno ekipie liderami byli Bartosz Przedpełski i Maciej Tokaj. Szczególnie mógł się podobać ten pierwszy. Sympatyczny rozgrywający swoimi dynamicznymi akcjami raz za razem dziurawił bezradną obronę gości, a gdyby sędziowie tego meczu byli trochę mniej pobłażliwi dla gospodarzy jego dorobek byłby z pewnością jeszcze bardziej okazały. Dobre zawody rozegrał w bramce Bartosz Badowski, a cały zespół udowodnił, że warto w niego inwestować.

W składzie beniaminka zabrakło w tym meczu kilku podstawowych graczy. Do Elbląga nie pojechali Rafał Niedzielski, Michał Kasperczak, Damian Komisarek, Wojciech Leder,Tomasz Sobota i Dariusz Zarzycki. Mimo tych osłabień poznaniacy zagrali całkiem przyzwoite zawody i pozostawi po sobie dobre wrażenie.

– Mimo dużych ubytków kadrowych nawiązaliśmy z wyżej notowanym rywalem wyrównaną grę i z tego powodu trzeba się cieszyć. Szkoda tych sytuacji rzutowych bowiem wynik mógł być jeszcze korzystniejszy. Dziękuję chłopakom za ten meczu za cały sezon . Mimo wielu problemów osiągnęliśmy założony przed sezonem cel i jest to na pewno duży sukces – mówił po meczu Doman Leitgeber.

Przed poznaniakami miesięczny okres roztrenowania i zasłużony odpoczynek.

KS Wójcik Meble – MKS Poznań 26:22

MKS: B. Badowski – B. Przedpełski i M. Tokaj po 6, D. Bartłomiejczyk, J. Kasperczak, P. Jarosz, J. Pochopień, D. Nawrocki po 2, J. Perri, K. Szorcz, Ł. Niedzielak, M. Cegła.

źródło: mks.poznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments