MKS Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn / fot. Elżbieta Skowron

MKS Poznań wycofuje się z rozgrywek 1. Ligi piłkarzy ręcznych w sezonie 2016/17. – Głównym powodem tej decyzji jest zbyt mały budżet, który nie pozwoli podnieść poziomu sportowego naszej drużyny oraz sprostać celom postawionym przed nami przez Urząd Miasta Poznania, czyli zbudowanie silnej drużyny, która zakończy sezon na czołowych miejscach 1 ligi. – czytamy w oświadczeniu wygłoszonym przez zarząd klubu.

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KLUBU MKS POZNAŃ

DRODZY SYMPATYCY PIŁKI RĘCZNEJ

W dniu 9 sierpnia Zarząd Klubu MKS Poznań postanowił wycofać zespół MKS Poznań z rozgrywek 1 ligi piłki ręcznej. Głównym powodem tej decyzji jest zbyt mały budżet, który nie pozwoli podnieść poziomu sportowego naszej drużyny oraz sprostać celom postawionym przed nami przez Urząd Miasta Poznania, czyli zbudowanie silnej drużyny, która zakończy sezon na czołowych miejscach 1 ligi.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami przez blisko 7 lat budowali ten zespół, dla których MKS to coś więcej niż drużyna piłki ręcznej. Chylimy czoła przed wszystkimi, dla których MKS to drugi dom, którzy tworzyli pozytywny klimat wokół zespołu, którzy wprowadzali do niego zdrowe zasady i nie bali się ciężkiej, systematycznej pracy.

Dziękujemy, że wspólnie z nami przeżywaliście piękne chwile awansu, że potrafiliście docenić nasz wysiłek na boisku jak i poza nim, że nie odwracaliście się od nas w trudnych chwilach.

Dziękujemy zawodnikom, trenerom, lekarzom, fizjoterapeutom, sztabowi organizacyjnemu bo bez ich wielkiego zaangażowania na pewno nie bylibyśmy w stanie osiągnąć w tak krótkim okresie tak wiele.

Wielkie uznania kierujemy pod adresem wszystkich darczyńców, bez pomocy których start w rozgrywkach na tak wysokim poziomie jak 1 liga byłby niemożliwy.

Dzisiaj kończymy przygodę z 1 ligą. Od tej chwili całą swoją uwagę skupimy na pracy z młodzieżą, która w ostatnim okresie odnosi sporo sukcesów.

Żegnamy się z podniesioną głową i poczuciem, że to co robiliśmy miało sens i przyniosło oczekiwane przez nas efekty.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd Klubu MKS Poznań

Źródło: mks.poznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments