MKS Poznań - Orlen Wisła II Płock / fot. Irek Pindral

Dotkliwej porażki doznali szczypiorniści MKS Poznań w meczu 22. kolejki I ligi. Poznaniacy przegrali w Grudziądzu z miejscowym Mueller MKS 28:35, tracąc do przerwy aż 21 bramek.

Dla drużyny ze stolicy Wielkopolski było to bardzo ważne spotkanie. Mueller MKS przed sobotnim meczem miał na koncie zaledwie jedno zwycięstwo i nie ma już szans na utrzymanie w I lidze. Natomiast poznaniacy wciąż walczą o grę na zapleczu PGNiG Superligi.

Od początku spotkania ton grze nadawali miejscowi. Podopieczni trenera Domana Leitgebera bardzo łatwo przegrywali pojedynki w obronie, a w ataku grali bardzo nieskutecznie, tracąc piłkę w dziecinny sposób. Nie do zatrzymania byli Przemysław Mrozowicz i Maciej Suwisz, a bardzo dobre zawody na kole rozgrywał Kelian Janikowski.

Losy meczu rozstrzygnęły się już po pierwszej połowie, kiedy to gospodarze prowadzili 21:13. Po zmianie stron goście odrobili trzy bramki, ale na więcej tego dnia stać ich nie było. Jedynym pozytywem w grze czerwono-czarnych była postawa w bramce Dariusza Zarzyckiego, który wielokrotnie ratował swój zespół przed jeszcze większą porażką.

W poznańskiej drużynie zabrakło Daniela Bartłomiejczyka, Bartosza Przedpełskiego, Rafała Niedzielskiego, Mikołaja Wituckiego i Bartosza Badowskiego. I choć nie jest to usprawiedliwieniem tak wysokiej przegranej, to z pewnością miało wpływ na obraz meczu.

Mueller MKS Grudziądz – MKS Poznań 35:28 (21:13)

MKS: P. Góral, D. Zarzycki – M. Pacała 7, A. Klopsteg i M. Bekisz po 4, Ł. Niedzielak, A. Żochowski, M. Tokaj po 3, J. Pochopień, J. Kasperczak, W. Leder, B. Grycman po 1, H. Narożny.