11. kolejka zmagań II ligi w grupie I stoi pod znakiem derbów Wielkopolski. MKS Poznań podejmować będzie na własnym terenie MKS Tęczę Kościan. To nie jedyny bój o ligowe punkty drużyn z tego samego województwa. W niedzielę MKS Nielba II Wągrowiec podejmie SSRiR Start Konin.

Sobotni rywale podopiecznych Domana Leitgebera zajmują aktualnie szóstą pozycję w lidze. Natomiast niepokonany w tym sezonie MKS jest wiceliderem tabeli. – Tęcza to bardzo ambitny zespół, który w tym sezonie zaczął w końcu grać na miarę swoich możliwości. Jednym z najważniejszych powodów tegorocznych wyników jest zmiana trenera. Kościan gra mocno w obronie i zawsze do ostatniego gwizdka sędziego. Poza tym mają w zespole kilku graczy, którzy nie boją się wziąć na siebie ciężaru gry – uważa kapitan MKS-u Jakub Pochopień.

Co zdaniem obrotowego poznaniaków trzeba zrobić, by pokonać drużynę z Kościana? – Szczególną uwagę należy zwrócić na aktualnego króla strzelców ligi, Stelmasika, który kieruje grą zespołu i jest bardzo kreatywnym zawodnikiem. Oprócz niego Tęcza ma w swoim składzie rozgrywających Wujca i Nowaka, którzy dużo wnoszą do gry ofensywnej jak i defensywnej, nie zapominając o bardzo solidnie obsadzonej bramce przez Noskowiaka – mówi Pochopień.

Poznaniacy są dobrej myśli przed wyjątkowym spotkaniem.  – Sobotni mecz na pewno nie będzie należał do łatwych. Derby rządzą się własnymi prawami i żaden zespół łatwo nie osiągnie zwycięstwa. Gramy u siebie i będziemy niesieni dopingiem naszych kibiców więc wierzę, że po raz kolejny dwa punkty zostaną w Poznaniu – dodaje Pochopień. – Kluczem do zwycięstwa najprawdopodobniej okaże się  gra w obronie. Jeżeli ustawimy solidną i twardą defensywę, do tego dorzucimy kilka bramek w ataku pozycyjnym i nie będziemy popełniać niewymuszonych błędów to zwyciężymy – kończy poznański obrotowy.

Wraz z sezonem 2012/2013 na meczach MKS Poznań pojawiają się bilety wstępu w magicznej cenie 5 złotych. Dzieci i młodzież do lat 18 – wstęp wolny, karnet sezonowy – 50 zł.  Początek ligowego spotkania z Tęczą Kościan przy ul. Newtona w sobotę o godz. 18.00.

źródło: mks.poznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments