Warta Poznań / fot. Irek Pindral

Warta Poznań w środę rozegrała już szósty sparing tej zimy, a rywalem był grający w klasie okręgowej Luboński KS. „Zieloni” nie dali żadnych szans przeciwnikowi gromiąc go 6:0.

Warta póki co dobrze spisuje się w meczach kontrolnych przed startem rundy wiosennej III ligi. W pięciu meczach doznała tylko jednej porażki, z rezerwami Legii Warszawa 1:2. W pozostałych sparingach wygrywała pewnie lub wysoko – z Zawiszą Bydgoszcz 2:0, Wartą Międzychód 5:0, KS Polkowice 4:0 i Lubuszaninem Trzcianką 8:1. Tym razem rywalem był grający w klasie okręgowej Luboński KS.

Trener Tomasz Bekas powołał na to spotkanie szóstkę młodych graczy z Centralnej Ligi Juniorów, szansę gry dostali Jakub Jandy, Fryderyk Kokot, Aleks Ławniczak, Adrian Szynka, Jakub Apolinarski oraz Jan Paczyński, a także testowany Diego Marroquin (nie przekonał jednak do siebie sztabu szkoleniowego i nie będzie dalej sprawdzany).

Na pierwszego gola kibice musieli zaskakująco długo czekać. Dopiero w 31. minucie Michał Ciarkowski wyprowadził Wartę na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył wracający po kontuzji Filip Brzostowski.

W drugiej części gry worek z golami rozwiązał się dopiero po ponad godzinie gry. Poznaniacy w ciągu czterech minut zdobyli trzy bramki. Najpierw z rzutu wolnego trafił Szynka, kilkanaście sekund później Krystian Łukaszyk, a lubonian dobił Jakub Solarek. W końcówce Warta strzeliła jeszcze szóstego gola ustalając wynik spotkania. Jego autorem był ponownie Szynka.

Warta Poznań – Luboński KS 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Ciarkowski (31.), 2:0 Brzostowski (40.), 3:0 Szynka (67. – wolny), 4:0 Łukaszyk (68.), 5:0 Solarek (71.), 6:0 Szynka (83.)

Skład Warty w I połowie: Mateusz Filipowiak – Tomasz Koziorowski, Mateusz Wypych, Jakub Jandy, Nikodem Fiedosewicz – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Krystian Łukaszyk, Gracjan Goździk (29. Miłosz Brylewski), Diego Marroquin – Michał Ciarkowski

Skład Warty w II połowie: Jędrzej Dorynek – Dawid Czerniejewicz, Mateusz Wypych, Aleks Ławniczak, Fryderyk Kokot – Miłosz Brylewski, Adrian Szynka – Krystian Łukaszyk, Jakub Apolinarski, Jakub Solarek – Jan Paczyński

źródło: wartapoznansa.pl