Lech II Poznań / fot. Irek Pindral

W swoim trzecim sparingu przed rundą wiosenną pierwszej porażki doznały trzecioligowe rezerwy Lecha Poznań. Lepszy okazał się grający o rozgrywkową klasę wyżej zespół Błękitnych Stargard Szczeciński, który wygrał 3:1.

We wcześniejszych kontrolnych meczach podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia odnieśli dwa zwycięstwa, 4:0 z Kanią Gostyń i 4:2 z rezerwami warszawskiej Legii. Tym razem rywalem była drugoligowa drużyna Błękitnych Stargard Szczeciński, w Poznaniu znana z zaciętego półfinałowego dwumeczu Pucharu Polski z pierwszym zespołem Kolejorza dwa sezony temu.

Początek spotkania nie był udany dla poznaniaków. Już w 4. minucie stracili bramkę, której autorem był Arkadiusz Jasitczak. Lechitom jednak jeszcze przed upływem kwadransa gry udało się wyrównać. Dogranie Mateusza Spychały wykorzystał Piotr Kurbiel. Do przerwy więcej goli już nie padło.

W drugiej połowie meczu swoją wyższość na boisku udowodnili Błękitni. Po godzinie gry bramkę zdobył Bartłomiej Zdunek, a wynik ustalił w 81. minucie Maciej Kazimierowicz.

Kolejny sparing rezerwy Lecha rozegrają 19 lutego, a rywalem będzie drugi zespół Zagłębia Lubin.

Błękitni Stargard Szczeciński – Lech II Poznań 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Jasitczak (4.), 1:1 Kurbiel (13.), 2:1 Zdunek (61.), 3:1 Kazimierowicz (81.)

Błękitni: Marek Ufnal (46 Przemysław Wróbel) – Franciszek Siwek (85 Wojciech Baszak), Arkadiusz Jasitczak, Patryk Baranowski, Tomasz Kamiński (46 Patryk Bednarski), Maciej Więcek (46 Bartłomiej Zdunek), Maciej Kazimierowicz, Paweł Lisowski (84 Kacper Pluta), Wojciech Fadecki (55 Radosław Wiśniewski), Bartosz Flis (75 Sebastian Inczewski), Jakub Okuszko (50 Michał Magnuski)

Lech II: Mateusz Lis – Maciej Orłowski (46. Maciej Spychała), Antonijs Černomordijs, Kacper Wojdak – Mateusz Spychała, Jakub Pawlicki, Lucas Guedes (46. Patryk Janasik), Marcin Wasielewski (25. Krzysztof Kołodziej) – Niklas Zulciak (46. Paweł Tomczyk), Krystian Sanocki, Piotr Kurbiel (46. Damian Roszczyk)

źródło: lechpoznan.pl, blekitni.stargard.pl