Kacper Majchrzak z trenerem Michałem Szymańskim / fot. facebook.com/Kacper.Majchrzak92/

Kacper Majchrzak zajął szóste miejsce w wyścigu finałowym na 200 m stylem dowolnym na mistrzostwach Europy w Londynie. Pływak Warty Poznań w eliminacjach uzyskał minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

We wtorek pisaliśmy o bardzo udanym starcie w eliminacjach i w półfinale, w których Majchrzak dwukrotnie bił rekord życiowy. W środowym finale czas był gorszy od dwóch wcześniejszych występów (1.47,45).

– Postawiłem wszystko na jedną kartę?. Bardzo mocne otwarcie odczułem na ostatniej długości basenu???normalnie pożar w mięśniach?. Ostatecznie na ME zajmuję 6. miejsce na 200 m stylem dowolnym z czasem (1.47,45). Kiedyś wytrzymam takie tempo ?. Dzięki za Waszą motywację i miłe słowa ???? – napisał 23-letni na swoim profilu na Facebooku.

Zawodnik Warty Poznań rzeczywiście niezwykle mocno otworzył wyścig. Po 50. metrach był drugi, a w połowie dystansu zajmował trzecie miejsce. Ostatecznie finiszował jako szósty. Wygrał Holender Sebastiaan Verschuren (1.46,02), drugi był Serb Velimir Stjepanović (1.46,26), a trzeci Brytyjczyk Jamesem Guy (1.46,42).

W czwartek Majchrzak wystartuje w eliminacjach w konkurencji 100 m stylem dowolnym.