„Wracamy do korzeni i nawiązujemy do naszej historii, tworząc nową jakość oraz stawiając na pasję i zaangażowanie młodych, ambitnych ludzi.” – tak powody założenia Klubu Sportowego tłumaczy Karolina Peda, Prezes KS Pyrki Poznań i jednocześnie trener zespołu. „Mamy dosyć ambitne plany, ale w tym sezonie będziemy się skupiać przede wszystkim na budowie nowego zespołu seniorek oraz zwiększeniu popularności plażówki wśród młodzieży, która być może niebawem zasili szeregi Beach Handball Team Pyrki Poznań. Naszą siłą ma być połączenie doświadczenia, młodości i entuzjazmu oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery, która poprowadzi nas w kierunku wyznaczonych celów.” – dodaje Peda. 

W stolicy Wielkopolski moda na plażową piłkę ręczną narodziła się w 2006 roku za sprawą grupy pasjonatek, które całkiem przypadkowo dowiedziały się o jej istnieniu i zdecydowały pojechać na swój pierwszy turniej do Kadyn niedaleko Elbląga. Rywalizacja toczyła się wówczas pomiędzy kilkoma drużynami w kraju, które beach handball traktowały jako doskonałą formę letniej rozgrywki połączonej z aktywnością fizyczną. Dzisiaj piłka ręczna plażowa jest dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, która już niebawem ma szansę wejść do programu Igrzysk Olimpijskich, a regularnie rozgrywane imprezy na poziomie klubowym i reprezentacyjnym sprawiają, że zyskuje ona coraz większą popularność i rzesze zaangażowanych w nią zawodników.

„Przed nami trudny i przełomowy sezon. Przygotowania do niego rozpoczęłyśmy więc już na początku kwietnia. Wykrystalizowała się też już grupa ludzi, która w najbliższym czasie stanie się częścią naszego plażowego projektu. W nadchodzącym sezonie Beach Handball Team Pyrki Poznań wystartują w Mistrzostwach Polski oraz eliminacjach Klubowych Mistrzostw Europy. Nasze zawodniczki powalczą również o szansę gry w reprezentacji Polski, która weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Chorwacji oraz Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich (The World Games) rozgrywanych we Wrocławiu. ” – kończy Peda.

BHT Pyrki Poznań zmagania w sezonie 2017 rozpoczną od mocnego uderzenia. Już 27. kwietnia udadzą się do Chorwacji, gdzie w jednym z najsilniej obsadzonych europejskich turniejów Jarun Cup sprawdzą swoją formę na początkowym etapie przygotowań do najważniejszych imprez w kraju. Do Zagrzebia poznanianki pojadą bez kilku podstawowych zawodniczek, co będzie doskonałą okazją zdobycia cennego doświadczenia dla debiutantek, dla których będą to pierwsze tak poważne zawody w karierze. Rozgrywki w Polsce ruszą w drugiej połowie maja.

Skład BHT Pyrki Poznań w sezonie 2017:

Bramkarki: Sylwia Korniluk, Zuzanna Rychlewska

Zawodniczki z pola: Karolina Pakosz, Alicja Ślęzak, Kamila Kirol, Dominika Lesińska, Marta Dobrołowicz, Natalia Jakubek, Natalia Kosmowska, Karolina Szczęsna, Daria Kozłowska

Trenerka Karolina Peda.

Informacja Pyrki Poznań/foto P.Jakubowski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments