Wojskowi od wygranej zaczęli rundę rewanżową II Ligi piłkarzy ręcznych. W Brzegu poznaniacy wygrali z miejscowym Orlikiem 27:24 (14:11). Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Krzysztof Meissner, który zdobył 9 bramek.

Podopieczni Rafała Walczaka do spotkania z 11. zespołem w lidze  przystępowali w roli faworyta.  Przypomnijmy w pierwszym meczu pomiędzy obiema ekipami poznaniacy dość łatwo poradzili sobie z rywalem odnosząc okazałe zwycięstwo.

Wynik spotkania w 2. min otworzył Robert Fogler. Gospodarze natomiast na swoje pierwsze trafienie czekali do 4 min. Grunwald przyzwoicie grał w obronie nie dając zbyt wielu okazji strzeleckich zawodnikom Brzegu. Kolejne bramki skrzydłowych Meissnera i Guraja pozwolił na wypracowanie sobie bezpiecznej przewagi 3-4 bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:14 dla poznaniaków.

Przebieg drugiej połowy był dość wyrównany i mecz toczył się w zasadzie bramka za bramkę. Wojskowi wyraźnie nie forsowali tempa spotkania i spokojnie rozgrywali kolejne akcje. Trener Grunwaldu mógł dać pograć wszystkim swoim zawodnikom a okazję do debiutu dostał skrzydłowy Hubert Zdunek. Ostatecznie szczypiorniści z stolicy wielkopolski wygrali 27:24.

Za tydzień Wojskowych czeka o wiele trudniejszy przeciwnik, lider rozgrywek – Moto-Jelcz Oława z którym zmierzą się na wyjeździe.

SKS Orlik Brzeg – WKS Grunwald Poznań 24:27 (11:14)

WKS Grunwald Poznań: Kulczyński, Pietrowski, Gerhartds, Wachowiak, Koligat , Krakowiak, Guraj 6, Fogler 4, Meissner 9, Piechowiak 2, Lubiewski 3, Majewski 3, Zdunek, Walczak.

źródło: grunwaldpoznan.pl