Trzeci mecz fazy grupowej play-off z UKŻPS Kościan zakończył się po emocjonującej pięciosetowej walce jak na finał przystało.

Po dwóch porażkach w Kościanie, młode energetyczki z pasją rzuciły się na przeciwniczki. W pierwszym secie poznanianki dominowały na parkiecie, wygrywając do 16.

Już to pierwsze otwarcie zapowiadało niezłe emocje w hali przy Bukowskiej. Drugi set to wyrównana walka punkt za punkt. W końcówce minimalnie lepsze siatkarki z Kościana i mamy remis 1:1.

W trzeciej odsłonie Energetyk znowu wywalczył kilku punktową przewagę i kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie do stanu 22:19. W tym momencie coś się zacięło w naszym zespole, Kościan zdobywa 6 punktów z rzędu i wygrywa seta do 22.

Czwarta partia to kolejna wymiana ciosów. W końcówce prowadzimy 23:20. Kościan goni i ma dwie piłki meczowe. Zimną krew zachowują poznanianki i wygrywają seta 28:26.

O zwycięstwie zadecydował tie-break, który do 9 wygrywają podopieczne Adama Cichockiego i to one wygrywają rywalizację w grupie II.

Siatkarki Energetyka zagrały bardzo dobre spotkanie. Zabrakło trochę doświadczenia i zimnej krwi w decydujących momentach.

W ogólnopolskim półfinale o awans do I ligi zagramy z ECO AZS Unia Opole. Pierwsze mecze w Opolu 29-30.04.2017.

Energetyk Poznań – UKŻPS Coccodrillo Kościan 2:3(26:16,23:25,22:25,28:26,9:15)